reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zwierzęta doskonałe - krótki przewodnik" w Nat Geo Wild

dodano: 2017-10-11 20:25
autor: Jakub Sulisz | źródło: Nat Geo Wild

Arcytrudna misja: ocalić orangutany Nat Geo Wild W listopadzie Nat Geo Wild zaprasza na serię „Zwierzęta doskonałe - krótki przewodnik" o ikonicznych stworzeniach świata. Kamery stacji zajrzą też do Azji pokazując „Dzikie oblicze Chin" oraz do małpiego schroniska w afrykańskim Sierra Leone w dokumencie „Arcytrudna misja: szkoła dla szympansów". 

Dzikie oblicze Chin Nat Geo Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zwierzęta doskonałe – krótki przewodnik
Seria „Zwierzęta doskonałe – krótki przewodnik” stanowi kompilację wiedzy o naszych ulubionych stworzeniach. Każdy z odcinków wypełniony jest faktami na temat dwóch wybranych zwierząt, które są analizowane pod kątem naukowym z uwzględnieniem specyficznych cech ich gatunku na podstawie wywiadów z ekspertami, grafik, ujęć zwierząt w zwolnionym tempie, a także niezwykłych nagrań z nimi w roli głównej.
Premiery w piątki od 3 listopada o godz. 18:00 

Węże w mieście – najciekawsze interwencje
Program przypomni najciekawsze interwencje łowcy węży Simona Keysa oraz jego partnerki – herpetolożki Siouxsie Gillett, których codziennością jest stawianie się na wezwania ludzi zagrożonych przez węże. Od śmiercionośnych czarnych mamb w garderobach, przez kobry w fabrykach, po mamby pospolite w kasynach – nieustraszona para nie boi się wyzwań.
Premiery w poniedziałki od 6 listopada o godz. 18:00 
 

Najgroźniejsze zwierzęta świata: Szaleństwa rekinów
Morska głębia jest niezwykłym miejscem, ciekawiącym badaczy wodnych stworzeń. Skrywają się tam jedne z najgroźniejszych drapieżników na świecie – rekiny. Łączy je jedno – zakodowana w genach konieczność zdobycia pożywienia, a w swojej misji używają brutalnej siły, techniki i wrodzonych zdolności, by osiągnąć cel. Dzięki 400 milionom lat ewolucji działającej na ich korzyść, rekiny rządzą w morskiej głębi. 
Premiera w niedzielę 5 listopada o godz. 18:00 
 

Dzikie oblicze Chin
Zrealizowana w najlepszej jakości, dwuczęściowa seria koncentruje się wokół dzikiej fauny i flory w dwóch unikatowych regionach: Tybecie i Yunnan. Pierwszy odcinek zabierze widzów na wysoki tybetański płaskowyż, gdzie znajduje się bardzo rzadkie powietrze, a ewolucja sprawiła, że zamieszkujące go zwierzęta swobodnie wędrują na wysokości 4000 metrów. To właśnie tutaj żyją ogromne ssaki: dzikie jaki czy niedźwiedzie tybetańskie, szczekuszkowate kopią tu norki, a cziru tybetańskie migrują tu każdego lata. Tybet posiada ogromną różnorodność przyrodniczą, będąc domem dla żyjących najwyżej na świecie węży oraz dla tybetańskich makaków o grubych futerkach. Z kolei drugi odcinek skupi się na prowincji Yunnan, znajdującej się w południowo-wschodniej części Chin i obejmującej swoim obszarem zróżnicowane ekosystemy – od wysokogórskich rejonów po las tropikalny. Góry są domem dla najrzadziej występujących naczelnych na świecie – rokselan z rodziny koczkodanowatych – podczas gdy las tropikalny zamieszkują słonie indyjskie czy pandki rude, będące dalekimi kuzynkami szopów.
Premiery w niedziele od 19 listopada o godz. 18:00
 

Ostry dyżur dla zwierząt
Szpital weterynaryjny Gulf Coast w Teksasie, jeden z największych w USA, zaprasza na swoje oddziały kamery Nat Geo Wild, włączając w to oddział intensywnej opieki medycznej, kardiologię, dermatologię czy okulistykę. Szpital zapewnia profesjonalną i nowoczesną opiekę medyczną wszelkim  zwierzętom - od tygrysów i naczelnych, po domowe pupile i ptaki. W tym sezonie, dzięki prowadzonym przez medyków terapiom, zobaczymy cudowne odzyskanie wzroku oraz zdolności chodzenia, a także uratowanie stworzeń znajdujących się w stanie krytycznym. Mimo stosowania nowoczesnych technologii, największą zaletą szpitala pozostaje jego ponaddwustuosobowy personel, związany emocjonalnie ze swoimi pacjentami.    
Premiery w środy od 22 listopada o godz. 18:00 

Arcytrudna misja: Szkoła dla szympansów
W Sierra Leone szympansy walczą o przetrwanie. Po przejściu wojny domowej i wirusa ebola, ich ratunek nie jest priorytetem dla rządzących. Rozpoczął się wyścig z czasem, by uratować te stworzenia znajdujące się na krawędzi przetrwania. Zadania podjęła się organizacja Tacugama Chimp Sanctuary. Dla szympansów misja wydaje się prosta: znajdź swoją osobowość, miejsce w grupie i sposób na dalsze życie. Dokument przedstawi chwytającą za serce historię czarujących szympansów, z natury indywidualistów, walczących o przetrwanie.
Premiera w sobotę 25 listopada o godz. 18:00 
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...
reklama