reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat kupił Noorsat [wideo]

dodano: 2017-10-13 13:46
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv/rapid/noorsat

noorsat_logo_360px.jpg Francuski operator satelitarny Eutelsat przeprowadził konsolidację swojej obecności na Bliskim Wschodzie, przejmując Noorsat, jednego z wiodących dostawców usług satelitarnych na Bliskim Wschodzie, kupując go od Orbit Holding Group w Bahrajnie. Transakcja warta jest 75 mln dol. (63,4 mln euro).

noorsat_logo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Noorsat, założona w 2004 roku, jest wiodącym dystrybutorem pojemności Eutelsatu na Bliskim Wschodzie, obsługującym klientów z segmentu Blue-Chip i świadczących usługi dla ponad 300 kanałów telewizyjnych niemal wyłącznie z satelitów Eutelsatu w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej z pozycji 7/8°W i 25,5°E.

Nabycie firmy Noorsat pasuje do szerszej strategii Eutelsatu na rzecz uproszczenia dystrybucji w wybranych segmentach wideo. Pozwoli to Eutelsatowi na wzmocnienie długoterminowego rozwoju komercyjnego wiodących na rynku pozycji wideo w świecie arabskim i zwiększy bezpośredni dostęp do klientów końcowych, ułatwiając stymulację wprowadzania telewizji w jakości HD i zwiększanie sprzedaży usług wideo.

- Funkcjonowanie Noorsat i wiedza na temat rynku umacniają naszą długą pozycję na dynamicznym rynku wideo na Bliskim Wschodzie - powiedział Michel Azibert, Eutelsat Chief Commercial and Development Officer.

- Poprzez integrację platformy usług i zespołów serwisowych firmy Noorsat podkreślimy nasze zaangażowanie w obsłudze klientów w jednym z najważniejszych rynków świata.


Eutelsat nabył 100 proc. akcji Noorsat za 75 mln dol., bez długów i bez gotówki. Obliczono, że kupno zwiększyłoby ponad 15 mln dol. do skonsolidowanych przychodów w ujęciu rocznym, po odejściu istniejących umów dotyczących pojemności wydzierżawionych przez Noorsat od Eutelsatu. Nieznacznie wpływ na marżę EBITDA Eutelsatu zostanie wchłonięty w ramach obecnych marży.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka HD Velocap HDR1000 plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

770 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Inteligentny kabel 5m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 5m - działa dobrze z...

269 zł Więcej...
reklama