reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nalot na paryskie biuro beIN Sports

dodano: 2017-10-14 23:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: theguardian

beIN Media Group Nasser Al-Khelaifi, prezes francuskiego klubu piłkarskiego PSG i dyrektor generalny beIN Media Group, znalazł się na celowniku szwajcarskiej prokuratury generalnej (OAG). Wobec tego katarskiego biznesmena prowadzone jest dochodzenie w sprawie korupcji. Śledztwo toczy się wokół przyznania beIN Media Group praw do transmisji mistrzostw świata w piłce nożnej w latach 2026 i 2030 na Bliski Wschód i Afrykę Północną.

beIN Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie tylko Nasser Al-Khelaifi jest objęty postępowaniem karnym, ale także Jérôme Valcke, były sekretarz generalny FIFA, którego podejrzewa się o przyjęcie korzyści finansowych.
 

- To dochodzenie przeprowadza się pod zarzutem łapownictwa, matactwa, nieuczciwego zarządzania i fałszerstwa dokumentów - poinformowała w oświadczeniu OAG.

beIN Media Group odmówiła, zdaniem francuskiej prokuratury finansowej (PNF), współpracy w ramach prowadzonego śledztwa, sprzeciwiając się eksportowi danych komputerowych podczas przeszukiwań w paryskich biurach beIN Sports w dniu 12 października. W związku tym prokuratura, aby uzyskać te dane, jest zmuszona do złożenia wniosku o międzynarodową pomoc sądową w Katarze.
 

- beIN odrzuca wszystkie zarzuty postawione przez OAG. Firma będzie w pełni współpracować z urzędnikami i liczy na postępy w ramach tego dochodzenia - poinformowała beIN Media Group.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...
reklama