reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Nowe prawicowe kanały zamiast TVP na MUX 8?

dodano: 2017-10-16 16:36 | aktualizacja: 2017-12-08 16:48
autor: Daniel Gadomski | źródło: satkurier.pl

wPolsce.pl wPolscePL Jeśli Telewizja Polska nie rozpocznie szybko nadawania trzech kanałów na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może rozdysponować jej miejsca dla nadawców komercyjnych, wynika z informacji „Wirtualnych Mediów”.

wPolsce.pl wPolscePL


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy doczekamy się TVP Sport w telewizji naziemnej?
Kanał TVP Sport HD miał się pojawić na MUX 8 już w lutym br., ale tak się nie stało. Nadawca publiczny od miesięcy przekonuje, że nadawany w zakresie VHF multipleks ma niewielki zasięg. Pokazują to wyniki Nowej TV, telewizji WP, Zoom TV i Metro. TVP czeka aż więcej ludzi dowie się o istnieniu dodatkowych kanałów, co wiąże się często z rozbudową domowego systemu antenowego. Właśnie dlatego telewizja Jacka Kurskiego chce rozpocząć nadawanie na MUX 8 dopiero na początku 2018 roku.

Telewizje prawicowe chętnie rozszerzyłyby zasięg
Powolne wejście TVP na multipleks mogą wykorzystać nadawcy kanałów sympatyzujących z PiS-em, którym w obecnym składzie KRRiT stosunkowo łatwo będzie otrzymać koncesje na nadawanie naziemne. Fratria już ma kablową koncesję na kanał telewizyjny wPolsce.pl. Stację dołączają do oferty pierwsi operatorzy kablowi, a emisja satelitarna to tylko kwestia czasu. Spółka posiada też tygodniki „Sieci”, „wSieci Historii”, „Gazetę Bankową” i portal wPolityce.pl. Studio telewizyjne wPolsce.pl chętnie odwiedzają ministrowie rządu PiS.

TV Republika w MUX 8?
Związane z Telewizją Republika środowisko „Gazety Polskiej” od dawna narzeka na TVP Jacka Kurskiego. Z Republiki odeszło do TVP większość znanych w środowisku PiS-u dziennikarzy, a prezesowi Kurskiemu bliżej do mediów braci Karnowskich, czyli Fratrii. Gdyby TVP zrezygnowała z miejsca na multipleksie, to borykająca się z kiepskimi wynikami TV Republika mogłaby dotrzeć do szerszej publiki. Skąd na to pieniądze? Dopóki rządzi PiS, to ministerstwa i spółki skarbu państwa mogą zamawiać w tej stacji programy sponsorowane i przynajmniej przez kilka lat będzie ją stać na nadawanie naziemne.

Kiedy o. Rydzyk uruchomi nowe kanały?
Kiedy PiS był w opozycji, to politycy tej partii walczyli niczym lwy o koncesję naziemną dla ojca Tadeusza Rydzyka. Po wielotysięcznych protestach PO-owska KRRiT zmieniła kurs i przyznała koncesję telewizji Trwam. O. Rydzykowi coraz częściej jednak zdarza się narzekać na obecnych rządzących. W czerwcu redemptorysta mówił, że jego stacja dostaje zbyt mało reklam od spółek skarbu państwa, a pieniądze płyną nawet do TVN. Nie jest tajemnicą, że już parę lat temu fundacja zakonnika otrzymała koncesję na muzyczno-młodzieżowy kanał TVM1 (M jak Maryja, M jak Młodzież, M jak Muzyka). Politycy PiS-u sugerowali też, że toruńskie media marzą o telewizyjnym kanale informacyjnym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...