reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kultura: O religii w życiu publicznym i kulturze

dodano: 2017-10-17 19:56
autor: Janusz Sulisz/Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Kultura „Pegaz” W środę, 18 października br. o godz. 22:20 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie premierowo pięćdziesiąty drugi odcinek magazynu kulturalnego „Pegaz”. Widzowie poznają m.in. kulisy filmu „Dwie korony”. Czemu jeszcze poświęcone będzie to wydanie programu „Pegaz”?

TVP Kultura „Pegaz”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tematem odcinka programu będzie rola religii w życiu publicznym i kulturze. Gośćmi programu będą: teolog i publicystka Zuzanna Radzik, historyk i politolog Paweł Skibiński, dziennikarz Przemysław Babiarz („Wielki test” w TVP1 i TVP Polonia - więcej tutaj), ksiądz Adam Boniecki oraz aktor Adam Woronowicz („Diagnoza” w TVN i ITVN/TVN International - więcej tutaj), odtwórca głównej roli w filmie „Dwie korony”. 

W tym wydaniu „Pegaza” odbędzie się debata z udziałem zaproszonych do studia gości: teolog i publicystki Zuzanny Radzik, historyka i politologa Pawła Skibińskiego oraz dziennikarza Przemysława Babiarza. Pretekstem do rozmowy stała się akcja „Różaniec do granic”. 

Po kilku latach milczenia do dyskusji publicznej powraca ksiądz Adam Boniecki. W rozmowie z Martą Perchuć-Burzyńską i Krzysztofem Koehlerem opowie m.in. o czasie spędzonym poza głównym obiegiem mediów, wynikającymi z tego przemyśleniami oraz o miejscu religii we współczesnej kulturze. 

Od 13 października br. w polskich kinach można oglądać „Dwie korony” - fabularyzowany dokument Michała Kondrata poświęcony życiu Maksymiliana Kolbego (więcej tutaj). W rolę polskiego męczennika wcielił się Adam Woronowicz, który opowie widzom TVP Kultura o doświadczeniach związanych z pracą przy tej produkcji oraz o innych, pełnych sprzeczności i trudnych do pogodzenia rolach - tak w życiu, jak i w filmie. 

Na koniec programu - zapowiedź „Sceny alternatywnej”, której bohaterką będzie Karolina Skrzyńska z zespołem (więcej tutaj).
 
Adam Woronowicz w filmie „Dwie korony”, foto: TVP
Adam Woronowicz w filmie „Dwie korony”, foto: TVP


„Pegaz” - emisja w środy około 22:20 w TVP Kultura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...