reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kultura: O religii w życiu publicznym i kulturze

dodano: 2017-10-17 19:56
autor: Janusz Sulisz/Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Kultura „Pegaz” W środę, 18 października br. o godz. 22:20 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie premierowo pięćdziesiąty drugi odcinek magazynu kulturalnego „Pegaz”. Widzowie poznają m.in. kulisy filmu „Dwie korony”. Czemu jeszcze poświęcone będzie to wydanie programu „Pegaz”?

TVP Kultura „Pegaz”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tematem odcinka programu będzie rola religii w życiu publicznym i kulturze. Gośćmi programu będą: teolog i publicystka Zuzanna Radzik, historyk i politolog Paweł Skibiński, dziennikarz Przemysław Babiarz („Wielki test” w TVP1 i TVP Polonia - więcej tutaj), ksiądz Adam Boniecki oraz aktor Adam Woronowicz („Diagnoza” w TVN i ITVN/TVN International - więcej tutaj), odtwórca głównej roli w filmie „Dwie korony”. 

W tym wydaniu „Pegaza” odbędzie się debata z udziałem zaproszonych do studia gości: teolog i publicystki Zuzanny Radzik, historyka i politologa Pawła Skibińskiego oraz dziennikarza Przemysława Babiarza. Pretekstem do rozmowy stała się akcja „Różaniec do granic”. 

Po kilku latach milczenia do dyskusji publicznej powraca ksiądz Adam Boniecki. W rozmowie z Martą Perchuć-Burzyńską i Krzysztofem Koehlerem opowie m.in. o czasie spędzonym poza głównym obiegiem mediów, wynikającymi z tego przemyśleniami oraz o miejscu religii we współczesnej kulturze. 

Od 13 października br. w polskich kinach można oglądać „Dwie korony” - fabularyzowany dokument Michała Kondrata poświęcony życiu Maksymiliana Kolbego (więcej tutaj). W rolę polskiego męczennika wcielił się Adam Woronowicz, który opowie widzom TVP Kultura o doświadczeniach związanych z pracą przy tej produkcji oraz o innych, pełnych sprzeczności i trudnych do pogodzenia rolach - tak w życiu, jak i w filmie. 

Na koniec programu - zapowiedź „Sceny alternatywnej”, której bohaterką będzie Karolina Skrzyńska z zespołem (więcej tutaj).
 
Adam Woronowicz w filmie „Dwie korony”, foto: TVP
Adam Woronowicz w filmie „Dwie korony”, foto: TVP


„Pegaz” - emisja w środy około 22:20 w TVP Kultura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

89 zł Więcej...
reklama