reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Viasat Explore: „Królowie złomu” w listopadzie

dodano: 2017-10-20 13:07
autor: Jakub Sulisz | źródło: Polsat Viasat Explore

„Królowie złomu” Polsat Viasat Explore Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to się dzieje, że z naszego otoczenia nagle znikają ogromne budowle? Był most i już go nie ma. Walący się budynek przestaje straszyć w centrum miasta. Za wszystkim tym stoją specjaliści, którzy potrafią nie tylko zrównać z ziemią wielkie konstrukcje, ale też odzyskać każdy element z rozbiórki – z korzyścią dla środowiska i… własnych portfeli. 

„Królowie złomu” Polsat Viasat Explore


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Królowie złomu” to wybuchowa seria opowiadająca o pracy specjalistów od rozbiórki, odzyskiwania surowców wtórnych i utylizacji odpadów, którzy demontują, wyburzają i wysadzająw powietrze różnego rodzaju przestarzałe konstrukcje. Kiedy budowla leży już w gruzach — zaczyna się prawdziwa praca.

Od wieżowców po statki, od mostów po wiktoriańskie rezydencje: każdy (każdy!) pozostały po nich skrawek materiału ma swoją wartość — jeśli tylko wiesz, jak go odzyskać i (co jeszcze ważniejsze) komu i kiedy sprzedać. Przy projektach na taką skalę nawet niewielkie wahania cen na rynkach metali mogą okazać się katastrofalne dla „Królów złomu".
 

W każdym odcinku serii jej bohaterowie podejmują niezwykłe ryzyko. Przy użyciu ciężkiego sprzętu i ładunków wybuchowych walczą z materią. Tu każdy krok musi być przemyślany, by nic złego się nie stało, a praca była wykonana efektywnie. Mimo codziennych trudów, „królowie złomu” są pasjonatami swojej pracy a entuzjazm mają wypisany na twarzach! 

Już w pierwszym odcinku serii pokazana zostanie spektakularna rozbiórka mostu drogowego, wysokiego na 14 i długiego na 110 metrów, o wadze 1 500 ton. Tu konieczny jest dobry plan – wielka demolka rozpocznie się od środka budowli, a uczestniczyć w niej będzie aż 20 mężczyzn, uzbrojonych w ciężki sprzęt. Zaczyna się wyścig z czasem – panowie mają czas od piątkowego wieczoru do poniedziałku rano. Czy uda im się wykonać zadanie? Jeśli nie, ruch na autostradzie, przy której pracowali, nie będzie mógł zostać przywrócony, a ekipa poniesie finansowe konsekwencje.
 

Królowie złomu premierowo od 1 listopada w każdą środę o godz. 22:00 tylko na Polsat Viasat Explore HD


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...