reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat uruchomi platformę na Ukrainie?

dodano: 2017-10-19 11:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: mediananny.com

Eutelsat Wiele wskazuje na to, że francuski operator satelitarny Eutelsat uruchomi wkrótce swoją własną platformę satelitarną na Ukrainie. Spółka nabyła już stację nadawczą (w miejscowości Kolonszczina w obwodzie kijowskim), a usługa uplinku na satelitę Eutelsat została oficjalnie uruchomiona przez Europort.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do zadań Europortu należy nie tylko uplink satelitarny, ale także obsługa platform satelitarnych. Podobno Europort przygotowuje już dokumentację dla Eutelsatu w celu uzyskania licencji na platformę satelitarną od regulatora medialnego na Ukrainie. Oczekuje się, że do startu platformy dojdzie na początku 2018 roku.

Według źródeł mediananny.com, uplink jest budowany za pieniądze Francuzów, choć właściciele firmy Europort, założonej rok temu, to Ukraińcy (Jurij Petruszewskij i Eduard Solonuha). Petruszewskij powiedział w rozmowie z mediananny.com, że Europort jest wyłącznym partnerem firmy Eutelsat na Ukrainie, ale że firma nie jest jeszcze gotowa, aby publicznie wypowiedzieć się na temat informacji o starcie platformy satelitarnej.

Aktualnie Europort uplinkuje na satelitę Eutelsat 9B (9°E) płatny kanał Star Cinema (sygnał jest szyfrowany w systemie Conax). Zeszłej jesieni Eutelsat rozpoczął współpracę z Media Group Ukraine w celu dystrybucji kanałów. Zapewnia także pojemność satelitarną dla 63 kodowanych kanałów platformy Xtra TV. Ciekawostką jest dystrybucja ukraińskich kanałów w paśmie Ka na satelicie Eutelsat Ka-Sat.

O tym, że Eutelsat przygotowuje się do uruchomienia własnego uplinku na Ukrainie mówi się już od roku. Na tym rynku działają już platformy Viasat i Xtra TV.

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...
reklama