reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

QVC uruchomi wersję UHD na 19,2°E

dodano: 2017-10-24 10:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES

QVC UK Niemiecki kanał telezakupowy QVC doczeka się swojej wersji UHD. Będzie to już siódmy w Niemczech kanał nadawany w ultrawysokiej rozdzielczości. QVC UHD wystartuje na pozycji orbitalnej 19,2°E, gdzie dostępne są już wersje SD i HD tej stacji.

QVC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
QVC, w ramach dziesięcioletniej z operatorem SES, wykorzysta na potrzeby emisji w 4K dodatkową pojemność satelitarną, a także skorzysta z usług spółki zależnej SES MX1, która zapewni mu kompresję do formatu HEVC oraz uplink sygnału na satelitę. Ponadto QVC przedłużył umowę na dystrybucję kanałów SD i HD.
 

- Chcemy zaoferować naszym klientom możliwie najlepsze wrażenia podczas robienia zakupów za pośrednictwem różnych kanałów sprzedaży. Naszym celem jest, aby widzowie odbierali nasze kanały telewizyjne w jak najlepszej jakości obrazu - a emisja w Ultra HD jest tego potwierdzeniem - powiedział Mathias Bork, dyrektor generalny QVC Deutschland.

Kanał telezakupowy QVC wystartował 1 grudnia 1996 roku. Swoje wersje posiada także na innych rynkach, np. w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Francji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...
reklama