reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zagrożenie dla katalońskich stacji TV

dodano: 2017-10-24 12:42
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TS

TV3_cataluna_2017_360px.jpg Po referendum w sprawie niepodległości Katalonii rząd hiszpański rozwiązał kataloński parlament regionalny w oczekiwaniu na kolejne wybory. Konsekwencje dla mediów w Katalonii są groźne, bo katalońskie kanały telewizyjne znalazły się pod bezpośrednią kontrolą rządu w Madrycie.

TV3_Katalonia_broni_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Dyrektor katalońskiej stacji TV3, Vicent Sanchis, próbuje uspokoić swoich pracowników, choć wkrótce sam prawdopodobnie zostanie zwolniony, jeśli pod koniec tygodnia Senat zatwierdzi wniosek premiera Hiszpanii, Mariano Rajoy.

Władze w Madrycie widzą katalońskie media jako swoich najgorszych wrogów, twierdząc, że te świadomie rozpowszechniały fałszywe informacje. 

Należy pamiętać, że podczas referendum w Katalonii, tylko dwie stacje lokalne TV3 i 3/24 w całej Hiszpanii podawały na ten temat informacje na bieżąco, natomiast kanały 24 Horas i TVE (hiszpańskiej telewizji publicznej) wolały unikać tego tematu jak ognia. Mówi się o formalnej utracie niezależności mediów w Hiszpanii i Katalonii.

TV3 zatrudnia około 2000 pracowników, zdecydowana większość nie ma zamiaru podporządkować się nadzorowi Madrytu.
Czy Madryt zwolni większość pracowników TV3?

Pracownicy publicznych i prywatnych mediów w całej Hiszpanii za pośrednictwem stron internetowych i portali społecznościowych wspierają katalońskie telewizje i radio, potępiając interwencję rządu hiszpańskiego w realizacji Art.155 jako atak na demokrację i wolność wypowiedzi.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...
reklama