reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kotor - fiordy w Czarnogórze?

dodano: 2017-10-20 20:33 | aktualizacja: 2018-08-02 11:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Kotor Czarnogóra Zatoka Kotorska w Czarnogórze to podobno to najdalej położony na południe fiord Europy, choć wcale nim nie jest! Warto zobaczyć Kotor i okolice, zwłaszcza z góry, czyli po pokonaniu 1500 stopni wzdłuż średniowiecznych murów twierdzy św. Jana. Kotor jest nazywany czarnogórskim Dubrownikiem, tylko płaci się tam w euro, a nie w kunach. Za to apartament w Czarnogórze można znaleźć za 30 euro, a w Chorwacji za min. 50 euro.

Kotor Czarnogóra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Kotor - zwiedzanie murów i twierdzy

Przyznać trzeba, że oprócz chorwackiego Dubrownika, to właśnie Kotor w Czarnogórze ma najlepiej zachowane stare miasto po wschodniej stronie Adriatyku, a także w południowo-wschodniej Europie. Stare miasto w Kotorze otoczone jest średniowiecznymi murami, które zbudowano w 535 roku (to wtedy cesarz bizantyjski Justynian zbudował fortecę nad miastem po wypędzeniu Ostrogotów). Mury łączą się z twierdzą św. Jana na wysokości 260 m n.p.m. Długość murów wynosi 4,5 km, wysokość – 20 m, a szerokość 15 m - robi wrażenie w dzień i w nocy, gdy są oświetlone! Wychodzi się tam od 40 minut do ponad 1 godziny - zależy od kondycji wchodzącego i temperatury powietrza. Wstęp jest płatny (3 euro podczas mojego pobytu w 2016 roku, a dwa lata później w 2018 roku już 10 euro), ale wieczorem już nie ma kasjerów przy wejściu.

Cerkiew w Kotorze nocą
Średniowieczne mury i kamieniczki z antenami satelitarnymi
Przepiękny, nocny widok murów w Kotorze
Kawałek muru twierdzy z widokiem na port i zatokę
Oświetlone mury twierdzy w Kotorze


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...