reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kotor - fiordy w Czarnogórze?

dodano: 2017-10-20 20:33 | aktualizacja: 2018-08-02 11:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Kotor Czarnogóra Zatoka Kotorska w Czarnogórze to podobno to najdalej położony na południe fiord Europy, choć wcale nim nie jest! Warto zobaczyć Kotor i okolice, zwłaszcza z góry, czyli po pokonaniu 1500 stopni wzdłuż średniowiecznych murów twierdzy św. Jana. Kotor jest nazywany czarnogórskim Dubrownikiem, tylko płaci się tam w euro, a nie w kunach. Za to apartament w Czarnogórze można znaleźć za 30 euro, a w Chorwacji za min. 50 euro.

Kotor Czarnogóra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Ciekawostka jest to, że i ile w Chorwacji wszystkie plaże są publiczne i w zasadzie nie można pobierać opłat za plażowanie, np. przy hotelach, to w Czarnogórze jest inaczej. Tam są plaże na które byle turysta nie ma prawa wejść - są takie zamknięte lub płatne! Zdarzył się nam mało przyjemny przypadek w miejscowości Prżno, przy hotelu, gdzie było zbyt dużo rosyjskich plażowiczów, że dosłownie wyprowadzono nas na siłę z plaży, bo obcym turystom wstęp wzbroniony. Po wcześniejszych wizytach w Chorwacji był to mało szok. Jedynie to odstraszyło nas od Czarnogóry.

Wisząca restauracja w Prżno
Prżno koło Budvy, gdzie przyjeżdża dużo Rosjan

Koty są wszędzie w Kotorze, bo legenda mówi, że nazwa miasta pochodzi od.... kota, choć to tylko zbieżność nazw. Wszechobecne sklepiki z pamiątkami sprzedają wszystko z kotem. Są więc koszulki i kubki z kotem, torebki z kotem, biżuteria z kotem, breloczki, widokówki i obrazki - czasami można zgłupieć! W Kotorze jest małe Muzeum Kota - za jedyne 1 euro, ale opłata ta podobno idzie w całości na kotorskie koty! Dodać trzeba, że Lonely Planet umieściło Kotor na liście 10. najlepszych miejsc dla wielbicieli kotów.

Kotorskie koszulki z kotami
Lalka na murze przy bastionie Gurdich w Kotorze


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...