reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kotor - fiordy w Czarnogórze?

dodano: 2017-10-20 20:33 | aktualizacja: 2018-08-02 11:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Kotor Czarnogóra Zatoka Kotorska w Czarnogórze to podobno to najdalej położony na południe fiord Europy, choć wcale nim nie jest! Warto zobaczyć Kotor i okolice, zwłaszcza z góry, czyli po pokonaniu 1500 stopni wzdłuż średniowiecznych murów twierdzy św. Jana. Kotor jest nazywany czarnogórskim Dubrownikiem, tylko płaci się tam w euro, a nie w kunach. Za to apartament w Czarnogórze można znaleźć za 30 euro, a w Chorwacji za min. 50 euro.

Kotor Czarnogóra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Ciekawostka jest to, że i ile w Chorwacji wszystkie plaże są publiczne i w zasadzie nie można pobierać opłat za plażowanie, np. przy hotelach, to w Czarnogórze jest inaczej. Tam są plaże na które byle turysta nie ma prawa wejść - są takie zamknięte lub płatne! Zdarzył się nam mało przyjemny przypadek w miejscowości Prżno, przy hotelu, gdzie było zbyt dużo rosyjskich plażowiczów, że dosłownie wyprowadzono nas na siłę z plaży, bo obcym turystom wstęp wzbroniony. Po wcześniejszych wizytach w Chorwacji był to mało szok. Jedynie to odstraszyło nas od Czarnogóry.

Wisząca restauracja w Prżno
Prżno koło Budvy, gdzie przyjeżdża dużo Rosjan

Koty są wszędzie w Kotorze, bo legenda mówi, że nazwa miasta pochodzi od.... kota, choć to tylko zbieżność nazw. Wszechobecne sklepiki z pamiątkami sprzedają wszystko z kotem. Są więc koszulki i kubki z kotem, torebki z kotem, biżuteria z kotem, breloczki, widokówki i obrazki - czasami można zgłupieć! W Kotorze jest małe Muzeum Kota - za jedyne 1 euro, ale opłata ta podobno idzie w całości na kotorskie koty! Dodać trzeba, że Lonely Planet umieściło Kotor na liście 10. najlepszych miejsc dla wielbicieli kotów.

Kotorskie koszulki z kotami
Lalka na murze przy bastionie Gurdich w Kotorze

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama