reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Austria zakończyła przejście na DVB-T2

dodano: 2017-10-26 00:12 | aktualizacja: 2017-10-26 11:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: OTS/satkurier.pl

SimpliTV W nocy z 23 na 24 października br. w austriackich regionach Karyntia i Tyrol Wschodni uruchomiona została usługa naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 simpliTV. Był to ostatni etap przejścia w Austrii na DVB-T2. Od teraz cała rodzina kanałów ORF - ORF eins, ORF 2, ORF III, ORF Sport+ oraz 3sat, ATV i ServusTV - jest dostępna w HD poprzez telewizję naziemną.

simpliTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Strategia cyfryzacji, opracowana przez regulatora KommAustria, przewidywała wdrożenie DVB-T2 w całym kraju do 2017 roku. Jesienią 2016 roku na DVB-T2 przeszły regiony Wiedeń, Dolna Austria i Burgenland. W kwietniu br. dołączyły do nich Styria, Górna Austria i Salzburg. Natomiast w październiku do przełączenia doszło w Tyrolu, Vorarlbergu i Karyntii.

Już 400 tys. mieszkańców Austrii korzysta z simpliTV. Ta płatna oferta, obejmująca około 40 kanałów telewizyjnych, w tym 18 w jakości HD, jest kodowana w systemie Irdeto. Podstawowy pakiet obejmujący 15 kanałów, w tym 7 w HD, jest bezpłatny - wystarczy tylko dokonać rejestracji i zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do odbioru - dekoder lub moduł CI+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

79 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...
reklama