reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skylink odrzucił oskarżenia o piractwo

dodano: 2017-10-27 16:29
autor: JK | źródło: parabola.cz/broadbandtvnews

Skylink_z_telewizorem_360px.jpg Luksemburska grupa medialna grupy M7 (Skylink) odrzuciła oskarżenia, że ​​była odpowiedzialna za wysoki poziom piractwa i cardsharingu na Słowacji, szczególnie we wschodniej części kraju. Operator odpowiedział w ten sposób na pytania odbiorców z niedawno uruchomionej platformy satelitarnej Pantelio.

cardsharing card sharing piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jaromir Glisnik, członek zarządu M7 Group, który prowadzi platformę satelitarną Skylink, powiedział na briefingu w Bratysławie, że piractwo było zawsze w tym kraju i zostało wywołane przez dostępność wielu czeskich programów oraz wzrost opłat.

Według niego pojawia się nowe zjawisko. Podczas gdy starsi ludzie szukają taniej oferty, to pojawia się nowy typ klientów, którzy mówią: „Nie obchodzi mnie, ile to będzie kosztować, potrzebuję kanałów".

Glisnik podkreślił również, że systemy dostępu warunkowego CA, które wykorzystuje platforma satelitarna Skylink, są w pełni bezpieczne. Dodał też, że istnieje potrzeba, aby wszyscy gracze na rynku współpracowali w celu zwalczania piractwa, a nie tylko oskarżali o to Skylink.

Komentując ten sam problem piractwa, Zdenko Rysavy, CTO w firmie Markiza Group, powiedział, że poza dzieleniem się kartą (tzw. cardsharing) problem polega na raportowaniu. Błąd polega też na tym, że operatorzy usług internetowych dostarczają bezpłatne pakiety telewizyjne, ale wcale nie zgłaszają żadnych danych do nadawców. Łatwo więc ukrywać liczbę odbiorców lub nadawać piracko.

Mojmor Mlcoch, Dyrektor Finansowy w JOJ Group, dodał, że jego firma popiera tendencję do uczynienia rynku na Słowacji bardziej przejrzystym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...