reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Roskomnadzor efektywnie zwalczy zakłócenia satelitarne

dodano: 2017-10-28 11:02 | aktualizacja: 2017-10-28 11:16
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru

Gazprom Federalny regulator rynku telekomunikacyjnego Roskomnadzor wspólnie z operatorami RTRS, Kosmiczeskaja Swiaz i Gazprom Kosmiczeskije Sistiemy przeprowadził szkolenie na temat poszukiwania i zwalczania szkodliwych źródeł zakłóceń satelitów telekomunikacyjnych, z których transmitowane są obowiązkowe kanały multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej RTRS-1 w Rosji.

Multipleks naziemny RTRS 1 Rosja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas szkolenia z wykorzystaniem symulacji efektów interferencyjnych, skutecznie wypracowano praktyczne kroki w poszukiwaniu i likwidowaniu źródeł zakłócających pracę satelitów, a także kwestie współpracy pomiędzy firmami. W ten sposób zwiększy się gotowość do podjęcia efektywnych działań na realny wypadek zakłóceń.

W pierwszym etapie szkolenia, specjaliści z Kosmiczeskaja Swiaz dokonali ingerencji w transponder satelity Yamal-401 (90°E), a RTRS – w transponder na Express-AM7 (40°E). W drugiej fazie eksperci kontroli radiowej ujawnili wpływ zakłóceń na satelitach i dzięki geolokalizacji określili położenie źródeł promieniowania. Po tym nastąpiło wyeliminowanie zakłóceń "szkoleniowych", które w żaden sposób nie miały wpływu na jakość emisji.

Do treningu zaangażowano stacje satelitarnej kontroli radiowej w Smoleńsku, Biełgorodzie, Woroneżu, Chabarowsku, Nowosybirsku i miejscowości Sławianka w Kraju Nadmorskim.

Poprzez wykorzystanie systemów satelitarnej kontroli radiowej sprawdza się jakość rozpowszechniania obowiązkowych kanałów telewizyjnych, wchodzących w skład multipleksów RTRS-1 i RTRS-2. W strefie widoczności systemu znajduje się 236 satelitów. 

Źródło: tele-satinfo.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...