reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Amos 17 na orbicie w 2019

dodano: 2017-11-06 10:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Spacecom

Amos 17E Spacecom Spacecom, operator floty satelitarnej Amos, poinformował, że jego satelita komunikacyjny Amos 17 pomyślnie przeszedł tak zwany krytyczny przegląd projektu (CDR) i wszedł do pełnej produkcji. Zaprojektowany specjalnie dla kontynentu afrykańskiego satelita zostanie wyniesiony na początku 2019 roku na pozycję orbitalną 17°E, aby rozszerzyć i wzmocnić zasięg Spacecom w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Europie.

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amos 17 będzie oferować usługi w pasmach Ka, Ku i C, łącząc wiązki szerokie z wiązkami kierunkowymi, aby zmaksymalizować przepustowość i efektywność widmową. Oczekuje się, że satelita będzie pracować przez około 19 lat.

Budową satelity zajmuje się Boeing Satellite Systems International, a jego wyniesienie zostanie przeprowadzone przez firmę SpaceX, przy pomocy rakiety nośnej Falcon 9.
 

Amos 17, wyposażony w cyfrowy ładunek najnowszej generacji, reprezentuje najbardziej zaawansowanego satelitę dla Afryki i dalej zapewnia długoterminowe zaangażowanie na rynku afrykańskim. Satelita zaoferuje wysokoprzepustowe, wielowiązkowe technologie, by dostarczyć unikalne usługi niedostępne na tradycyjnych satelitach. Wprowadzamy do Afryki najnowocześniejszą technologię satelitarną, która w połączeniu z podejściem ukierunkowanym na klienta sprawia, że ​​Spacecom jest idealnym wyborem dla usługodawców. Amos 17 zwiększy nasze wsparcie w tworzeniu cyfrowego społeczeństwa Afryki Subsaharyjskiej

- powiedział David Pollack, prezes i dyrektor generalny Spacecom.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

120 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...
reklama