reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nadawcy z MUX 8 chcieli miejsca w MUX 5

dodano: 2017-11-08 12:45
autor: Jerzy Kruczek | źródło: press.pl

NTC antena naziemna DVB-T Nadawcy kanałów Metro, Nowa TV, Telewizja WP, Zoom TV, które są dostępne w MUX 8, wystąpili do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę warunków koncesji. Chodzi o możliwość nadawanie w ramach planowanego MUX 5 naziemnej telewizji cyfrowej. Jednak KRRiT nie wyraziła na to zgody. Teraz nadawcy zwrócili się do regulatora o obniżenie opłaty za koncesję naziemną, informuje press.pl.

NTC naziemna telewizja cyfrowa DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółki Green Content, WP1, Cable Television Networks & Partners i TV Spektrum wystąpiły do KRRiT o zmianę warunków technicznych koncesji. Chciały dodać do nich możliwość rozpowszechniania programów na planowanym MUX 5 w paśmie UHF (nie VHF jak MUX 8). KRRiT odmówiła zmian w koncesji, bo – jak wyjaśnił przewodniczący Rady Witold Kołodziejski – wymagałoby to nowego postępowania koncesyjnego. Z ustaleń „Presserwisu” wynika, że nadawcy wystąpiły teraz do KRRiT o zmniejszenie opłat za koncesję MUX 8. Obecnie za 10 lat nadawania muszą płacić 13,5 mln zł.

Leszek Kozioł, wiceprezes Time SA z Grupy ZPR Media, uważa, że pasmo trzecie nie powinno być wykorzystywane dla ogólnopolskiego multipleksu telewizyjnego. MUX 5 będzie miał lepsze warunki techniczne niż ma MUX 8 i dotrze do większej liczby odbiorców, dodał Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA. Natomiast zdaniem Michała Siegiedy, rzecznika WP, nie jest żadną tajemnicą, że zasięg techniczny MUX 8 jest daleki od oczekiwań i w związku z tym wszystkim nadawcom obecnym na tym multipleksie zależy, aby ramy biznesowe dostosować do rzeczywistości.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...