reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kazachstan bez "szarych" anten satelitarnych?

dodano: 2017-11-10 21:38
autor: RO | źródło: cableman.ru/kazpravda.kz

Kazachstan Dauren Abajew Nawet 1,5 mln ludzi w Kazachstanie korzysta z tzw. ‘’szarych’’ anten satelitarnych. - Problem nierejestrowania urządzeń do odbioru telewizji satelitarnej w kraju jest dzisiaj wart więcej niż kiedykolwiek, oświadczył minister informacji i komunikacji Republiki Kazachstanu, Dauren Abajew.

anteny satelitarne


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Teraz nawet 600 tys. rodzin korzysta z tzw. "szarych anten", które nie odbierają kazachskich kanałów telewizyjnych. Tak więc około 1,5mln ludzi znajduje się poza polem informacyjnym Kazachstanu, dokładniej, oni nie oglądają kazachskich kanałów i nie wiedzą, co dzieje się w Kazachstanie na wysokim szczeblu

- oznajmił na posiedzeniu plenarnym Mażylis Parlamentu Republiki Kazachstanu, Dauren Abajew.


Według ministra, obecna sytuacja wymaga działań na poziomie ustawodawczym. W pierwszym wejściu czytania projektu ustawy "O wprowadzeniu zmian i uzupełnień do niektórych aktów ustawodawczych RK w sprawie informacji i komunikacji" Dauren Abajew wyjaśnił, że ustawa w pierwszej kolejności dotknie sprzedawców kart dostępu do odbiorników telewizji satelitarnej. Na razie nie będą przewidziane żadne działania w stosunku do konsumentów usług satelitarnych.

Jak zauważył minister, pieniądze wpłacane drogą elektroniczną za kupno karty dostępu znajdują się poza polem prawnym Kazachstanu, a to oznacza, że mogą być wysyłane nawet na Cypr.

Eksperci rosyjskiego portalu branżowego cableman.ru mają jednak wątpliwości co do przytoczonych danych przez przedstawiciela Ministerstwa Informacji i Komunikacji RK. Ich zdaniem, liczby te są mocno zaniżone. Ponadto przy omawianiu ustawy pojawia się wiele kwestii do wyjaśnienia i dopracowania. Nie wiadomo, jak wyglądałby mechanizm zakazu dystrybucji kart na zagraniczne kanały, a także jak zabronić użytkownikom wnoszenia opłat za nie, jeśli dostępne są serwisy płatnicze Kiwi, portale internetowe i oczywiście tradycyjne usługi pocztowe.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 65 cm ze statywem

stalowa antena 65 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

820 zł Więcej...
reklama