reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kazachstan bez "szarych" anten satelitarnych?

dodano: 2017-11-10 21:38
autor: RO | źródło: cableman.ru/kazpravda.kz

Kazachstan Dauren Abajew Nawet 1,5 mln ludzi w Kazachstanie korzysta z tzw. ‘’szarych’’ anten satelitarnych. - Problem nierejestrowania urządzeń do odbioru telewizji satelitarnej w kraju jest dzisiaj wart więcej niż kiedykolwiek, oświadczył minister informacji i komunikacji Republiki Kazachstanu, Dauren Abajew.

anteny satelitarne


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Teraz nawet 600 tys. rodzin korzysta z tzw. "szarych anten", które nie odbierają kazachskich kanałów telewizyjnych. Tak więc około 1,5mln ludzi znajduje się poza polem informacyjnym Kazachstanu, dokładniej, oni nie oglądają kazachskich kanałów i nie wiedzą, co dzieje się w Kazachstanie na wysokim szczeblu

- oznajmił na posiedzeniu plenarnym Mażylis Parlamentu Republiki Kazachstanu, Dauren Abajew.


Według ministra, obecna sytuacja wymaga działań na poziomie ustawodawczym. W pierwszym wejściu czytania projektu ustawy "O wprowadzeniu zmian i uzupełnień do niektórych aktów ustawodawczych RK w sprawie informacji i komunikacji" Dauren Abajew wyjaśnił, że ustawa w pierwszej kolejności dotknie sprzedawców kart dostępu do odbiorników telewizji satelitarnej. Na razie nie będą przewidziane żadne działania w stosunku do konsumentów usług satelitarnych.

Jak zauważył minister, pieniądze wpłacane drogą elektroniczną za kupno karty dostępu znajdują się poza polem prawnym Kazachstanu, a to oznacza, że mogą być wysyłane nawet na Cypr.

Eksperci rosyjskiego portalu branżowego cableman.ru mają jednak wątpliwości co do przytoczonych danych przez przedstawiciela Ministerstwa Informacji i Komunikacji RK. Ich zdaniem, liczby te są mocno zaniżone. Ponadto przy omawianiu ustawy pojawia się wiele kwestii do wyjaśnienia i dopracowania. Nie wiadomo, jak wyglądałby mechanizm zakazu dystrybucji kart na zagraniczne kanały, a także jak zabronić użytkownikom wnoszenia opłat za nie, jeśli dostępne są serwisy płatnicze Kiwi, portale internetowe i oczywiście tradycyjne usługi pocztowe.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 649 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament 2019 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2019 + książka tematyczna...

99 zł Więcej...
reklama