reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Otau TV wypowiada umowy nadawcom zagranicznym

dodano: 2017-11-12 09:57
autor: RO | źródło: cableman.ru

Otau TV Duża grupa rosyjskich i międzynarodowych kanałów telewizyjnych otrzymała pismo od operatora kazachskiej platformy satelitarnej Otau TV o rozwiązaniu umów licencyjnych z dniem 1 stycznia 2018 roku. Dokumenty podpisali zastępca prezesa zarządu Kazteleradio i dyrektor sprzedaży komercyjnej Otau TV bez podania żadnych wyjaśnień takiej decyzji.

Otau TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eksperci zajmujący się analizą kazachskiego rynku medialnego wyjaśniają, że decyzja została uchwalona przez operatora z powodu braku możliwości kontynuowania swoich zobowiązań wobec niektórych nadawców. Dlatego zostało przyjęte postanowienie o zamknięciu projektu komercyjnego, pozostawiając w ofercie 41 kanałów z oficjalnego wykazu bezpłatnych stacji telewizyjnych i radiowych w Kazachstanie, finansowanych przez państwo.

Ważnym szczegółem jest to, że oprócz zapewnienia swoim abonentom pakietu 136 kanałów radiowych i telewizyjnych, operator świadczył nieodpłatne usługi lokalizacji i uplinku na satelitę grupy kanałów, zgodnie z ustawą o reklamie Republiki Kazachstanu. Ustawa nakazuje, że wszelka reklama na zagranicznych kanałach jest zabroniona. W jaki sposób ten problem zostanie rozwiązany, tego nie wiadomo.

Otau TV podlega narodowemu, kazachskiemu operatorowi Kazteleradio. Firma rozpoczęła świadczenie usług w 2010 roku i na dzisiejszy dzień posiada bazę abonencką z ponad milionem gospodarstw domowych. Platforma Otau TV jest nadawana na satelicie KazSat 3 (58,5°E).

Kilka dni temu w Kazachstanie ogłoszono projekt uchwalenia nowej ustawy zakazującej montażu "szarych" zestawów satelitarnych, a więc takich, gdzie karta dostępu nie zawiera kazachskich kanałów telewizyjnych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...
reklama