reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Planeta Ziemia II” w grudniu na BBC Earth

dodano: 2017-11-13 12:45
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

Planeta Ziemia II BBC Wśród nowości w grudniu na kanale BBC Earth Satkurier.pl poleca serial przyrodniczy „Planeta Ziemia II”.

BBC „Błękitna Planeta II”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Góry: życie nad chmurami
Łańcuchy górskie pokrywają 25% powierzchni naszej planety. I choć od nich zależy los 40% populacji, nadal są dla nas tajemniczym królestwem.
 
Oto podróż po trzech spektakularnych pasmach górskich od ich podnóży aż po strome szczyty.

W odcinku pierwszym odkrywamy rdzeń Ameryki Północnej – Góry Skaliste. Ich dzikie ośnieżone szczyty oraz ukryte doliny są domem niesamowitych ludzi i siedliskiem niezwykłych zwierząt, m.in. kuguarów, rosomaków, wilków i niedźwiedzi grizzly. To tutaj śmiali skoczkowie wingsuit szybują w dół ze szczytów, a plemiona rdzennych Amerykanów konkurują ze sobą w wyścigach konnych.
 

Kolejna odsłona programu to podróż przez Himalaje, najwyższy na Ziemi łańcuch górski. To tutaj możemy spotkać niezwykłe zwierzęta oraz ślady starodawnych kultur. Pantery śnieżne podkradają się do górskich wiosek w poszukiwaniu jedzenia, a małpy lgną do ludzkich siedzib, by nieco się ogrzać w surowym klimacie.

Odcinek trzeci to wyprawa przez tajemnicze i niedostępne Andy, gdzie polują pumy, niedźwiedzie przemierzają skryte doliny w poszukiwaniu wody, a w spowitych mgłą lasach żyją osobliwe żaby.
Od wtorku 12 grudnia, godz. 19:55


Cała prawda o…
Wybór dwunastu filmów dokumentalnych, których twórcy, powołując się na najnowsze teorie naukowe i odrzucając mity na temat zdrowia, pomogą nam poznać wielorakie sposoby na zdrowsze, szczęśliwsze i dłuższe życie. 

Wśród wybranych dokumentów znalazły się m.in. Cała prawda o ćwiczeniach, w którym doktor Michael Mosley odkrywa, że większości z nas wystarczą trzy minuty bardzo intensywnego wysiłku raz w tygodniu oraz Cała prawda o Alzheimerze traktujący o zmianach powodowanych w mózgu przez chorobę i sposobach zapobiegania jej. 
 

W Całej prawdzie o alkoholu lekarz Javid Abdelmoneim sprawdza, czy czerwone wino naprawdę jest zdrowe, a doktor Chris van Tulleken odkrywa, jak nowoczesna medycyna pomaga zapobiegać zarażeniom wirusem HIV (w Cała prawda o HIV). Z kolei z dokumentu Cała prawda o stresie dowiemy się, że niektóre rodzaje stresu mają dobre, motywujące działanie oraz wzmacniają naszą pewność siebie. W paśmie także m.in. Cała prawda o mięsie, Cała prawda o witaminach oraz Cała prawda o otyłości. 
Od soboty 23 grudnia, godz. 23:00


Planeta Ziemia II
„Planeta Ziemia” pojawiła się na ekranach telewizorów ponad 10 lat temu. Był to pierwszy serial przyrodniczy filmowany w technologii HD, przełom w historii produkcji tego typu. Dzięki niemu ponad pół miliarda widzów na całym świecie zobaczyło bogactwo i różnorodność form życia na Ziemi w zachwycającej – i niespotykanej dotąd – jakości obrazu. Tym razem przyjrzymy się naszej planecie jeszcze raz, ale z zupełnie nowej perspektywy, wręcz zanurzymy się w świecie przyrody. 
 

Nieosiągalne górskie szczyty, odległe wyspy, srogie pustynie i dżungle, przez które przedarcie się graniczy z cudem – zobaczycie, jak smakuje życie w prawdziwej dziczy. Znajdziemy się w najbardziej spektakularnych miejscach bytowania zwierząt, staniemy oko w oko z niewiarygodnymi stworzeniami, które żyją na naszej planecie. Rozwój technologii filmowania pozwala pokazać świat natury w całkiem nowy sposób. Możemy dotrzeć do odległych i trudno dostępnych miejsc, a dystans między okiem kamery a zwierzęciem zmniejszyć do minimum, jednocześnie pozostając niezauważonymi. Dzięki temu możemy uchwycić naturalne zachowania naszych mniejszych braci.
Odcinki emitowane jeden po drugim w Wigilię Bożego Narodzenia, od godz. 08:00
 
Błękitna Planeta
Od premiery superprodukcji przyrodniczej „Błękitna Planeta” minęło 16 lat. Przez ten czas nasza wiedza na temat podwodnych głębin bardzo się wzbogaciła. Dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki i technologii twórcy dokumentu po raz drugi przedstawiają podwodny świat, jego niezwykłych mieszkańców i ich niekiedy bardzo nietypowe zachowania.
 

Od mroźnych mórz polarnych po tętniące życiem turkusowe atole – wszędzie żyją niezwykłe, barwne podwodne stworzenia, które muszą dostosować się do warunków, by przetrwać. Zobaczymy m.in. dziwne ośmiornice zamieszkujące ciemne głębiny Oceanu Atlantyckiego, karanksa wyskakującego z wody w powietrze podczas polowania na ptaka, bioluminescencyjny spektakl planktonu, przepłyniemy się także na grzbiecie polującego na ofiarę rekina młota.

Oto inspirująca podróż po największej, a jednocześnie najmniej znanej krainie naszej planety – tajemniczym świecie mórz i oceanów.
Odcinki emitowane jeden po drugim w Dzień Bożego Narodzenia, od godz. 07:00

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...
reklama