reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trikolor TV bez MPEG-2 w pierwszych miesiącach 2018

dodano: 2017-11-13 11:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: telesputnik.ru

Trikolor TV Operator największej rosyjskiej platformy satelitarnej Trikolor TV zakończy nadawanie kanałów w starym kodeku MPEG-2 na początku 2018 r. Na razie jednak nie ustalono jeszcze dokładnego terminu zamknięcia MPEG-2. Informację tę potwierdził Aleksiej Hołodow z Trikolor TV w wywiadzie dla magazynu Telesputnik.

Trikolor TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Trikolor TV nadaje niektóre kanały w MPEG-2 dla widzów w europejskiej części Rosji z satelitów Eutelsat 36B i Express AMU1 (36°E). Jednak, gdy kanały emitowane w MPEG-2 są wyłączone, to zmiany w dystrybucji nie zakończą się. Istniejące kanały nadawane w nowszym MPEG-4/H. 264 i niektóre nowo dodane stacje będą nadawane w najnowszym w HEVC/H.265. Aby odbierać wszystkie kanały w Trikolor TV, abonent musi korzystać z odbiornika obsługującego najnowszy kodek HEVC.

Trikolor TV obawiał się przełączenia z MPEG-2 na MPEG-4, bo wiadomo, że inni operatorzy platform przy takim przejściu zwykle tracili około 200 tys. abonentów. Trikolor TV jest pewny, że nie poniesie takich strat, tym bardziej, że wprowadza kolejne kanały w Ultra HD, ma ich już 6, a planowany jest osobny kanał w 4K z transmisjami meczów podczas MŚ 2018 w Rosji (nie podjęto decyzji).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...
reklama