reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wspólna europejska operacja przeciwko piractwu

dodano: 2017-11-14 13:23 | aktualizacja: 2017-11-14 23:00
autor: HP | źródło: Eurojust

pirat czaszka piractwo sharing Międzynarodowa operacja przeciwko grupom przestępczym zajmującym się piractwem internetowym wspierana przez Eurojust - unijną jednostkę ds. Współpracy sądowej, która wspiera koordynację sądową i współpracę między organami krajowymi - doprowadziła do dwóch aresztowań, z których jedno opierało się na europejskim nakazie aresztowania, 73 przeszukaniach i zablokowano wiele stron internetowych, serwerów i komputerów. 

czaszka piractwo europa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wspólne operacje były prowadzone pod kierunkiem jednostek wyspecjalizowanych w cyberprzestępczości w biurach prokuratorów generalnych we Frankfurcie n. Menem i w Dreźnie, a także w Państwowej Policji Kryminalnej w Hesji i Saksonii, przy pomocy niemieckiej Federalnej Policji Kryminalnej. Operacje przeprowadzono w ścisłej współpracy z organami sądowymi i organami ścigania Francji, Holandii, Hiszpanii, Kanady, San Marino i Szwajcarii.

Międzynarodowa operacja jest wynikiem dochodzeń prowadzonych w Niemczech przeciwko sieciom przestępczym podejrzanym o zarządzanie internetowymi portalami pobierania tzw. contentu: www.usenetrevolution.info, www.town.ag i www.usenet-town.com, które nielegalnie oferowały materiały licencjonowane lub chronione prawami autorskimi takie, jak filmy, programy telewizyjne, oprogramowanie, gry komputerowe, muzyka, e-booki i e-dokumenty, nie płacąc wymaganych opłat licencyjnych właścicielom praw autorskich.

W sumie pirackie portale zapewniały nielegalny dostęp do około 2 mln linków do materiałów licencjonowanych lub chronionych prawem autorskim.

Właścicielom pirackich stron udało się zarobić nielegalnie kilka milionów euro.
Naruszenie praw autorskich spowodowało straty w wysokości około 7,5 mln euro.

Poprzez centrum koordynacyjne utworzone w swojej siedzibie w Hadze, Eurojust wspierał wspólne międzynarodowe operacje i zapewniał przekazywanie i egzekwowanie europejskich nakazów dochodzeniowych, europejskich nakazów aresztowania, a także szybką wymianę informacji operacyjnych zebranych w terenie wśród wszystkich zaangażowanych organów ścigania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO White

Vu+ ZERO - najnowszy model marki Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Konwerter Twin Triax TTW 006

Nowy, podwójny konwerter Triax TTW 006 o wsp. szumów 0,3dB...

69 zł Więcej...
reklama