reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat: Kacper Kuszewski zwycięzcą

dodano: 2017-11-15 04:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo” W sobotę, 11 listopada br. na antenie telewizji Polsat wyemitowany został dziesiąty odcinek ósmego sezonu programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Był to finał tej serii. Wcześniejsze edycje tego widowiska mogą obecnie oglądać widzowie kanału Super Polsat. A co wydarzyło się w finałowym odcinku ósmego sezonu tego programu?

Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kacper Kuszewski sięgnął po nagrodę główną w muzycznym widowisku Polsatu. Aktor otrzymał Złotą Twarz oraz czek na 100 tysięcy złotych, który przekazał na cel charytatywny. W decydującym odcinku o wygraną walczyli także: Anna Dereszowska, Beata Olga Kowalska i Krzysztof Antkowiak (więcej tutaj).

Dziesiąty odcinek ósmej serii programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo” rozpoczął się od podróży w czasie na Międzynarodowy Festiwal Interwizji Sopot 1980. „Bananowy Song” zaprezentował wówczas kwartet wokalny Vox, a piosenka do dziś cieszy się ogromną popularnością. Teraz w członków zespołu wcielili się finaliści ósmej edycji.

- Zaśpiewali przebój pierwszego polskiego boysbandu

- podsumował prowadzący Piotr Gąsowski.


Jako pierwszy z najlepszej czwórki na scenie pojawił się Kacper Kuszewski („M jak miłość” - emisja w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj). Aktor, który dał się poznać jako wszechstronny odtwórca - zarówno męskich, jak i damskich głosów - tym razem wystąpił jako Cecilia Sophia Anna Maria Kalogeropoulou „Maria Callas” w arii „Habanera” z opery „Carmen” Georgesa Bizeta. W finale już sam mógł decydować o wyborze utworu. Czy trafił z repertuarem?

- To jest coś, czego ludzie się uczą długie lata. Naprawdę gratuluję. Jaką on ma plastyczną twarz!

- komplementowała Małgorzata Walewska.

- To jest występ, który na pewno będzie perłą tej edycji, jeśli nie diamentem. Wydobywałeś dźwięki, które są niewyobrażalne, jeżeli chodzi o mężczyznę

- cmokał z zachwytu Bartłomiej Kasprzykowski.


Zabawę i dystans do siebie chwaliła Katarzyna Skrzynecka, a Paweł Królikowski podsumował:

- Pierwszy raz w życiu śmiałem się ze wzruszenia.


 W różowych barwach widziała swój udział w finale Beata Olga Kowalska, która postawiła na Alecię Beth Moore „Pink” i przedstawiła jej wielki hit „Sober” z 2008 roku. Skąd taki wybór?

- Miałam największą ilość mężczyzn w tym programie

- powiedziała przed występem, decydując się na rolę amerykańskiej wokalistki.

- Zostanie nam wszystkim w pamięci każda z twoich postaci. Nie mogłem się nadziwić skąd tyle drapieżności i takiej wnikliwości. Tylko kobiety potrafią budować tak wielowymiarowe postaci

- uznał Paweł Królikowski.

- Jesteś wspaniale śpiewającą aktorką. Niech to Polska usłyszy, niech ci dmie wiatrem możliwości w skrzydła

- wskazał Bartłomiej Kasprzykowski.


- Jesteś rycerką, która walczy i nigdy się nie poddaje

- dodała Katarzyna Skrzynecka.

- Pięknie operujesz głosem

- akcentowała Małgorzata Walewska.


Francuski spektakl zafundowała wszystkim Anna Dereszowska, zabierając publiczność w podróż do lat 50. ubiegłego wieku. Aktorka przeistoczyła się w Édith Giovanni Gassion „Edith Piaf” w utworze „Padam... Padam...”. Jej wykonanie zostało nagrodzone przez jurorów oklaskami na stojąco.

- To był moim zdaniem najlepszy twój występ i fantastycznie, że on ma miejsce w finale

- podkreślił Bartłomiej Kasprzykowski.

- To jest naprawdę nieprawdopodobne, jak tobie - młodej, pięknej dziewczynie udało się oddać ten błysk w oku, który miesza cierpienie z ekstazą. To jest wyrazem twojego największego kunsztu. Ania jestem twoją fanką

- zachwycała się Małgorzata Walewska.

- Jakbym słyszała oryginalne nagranie. Stworzyłaś nową wartość

- powiedziała Katarzyna Skrzynecka.


Krzysztof Antkowiak w decydującym muzycznym starciu wybrał postać Michaela Buble i podobnie jak kanadyjski piosenkarz sięgnął po wielokrotnie coverowany klasyk „Feeling Good”. Kto z jurorów poczuł się najlepiej po jego wykonaniu?

- Bardzo dobra robota. Jestem pod dużym wrażeniem twojej drogi, jaką przeszedłeś w programie

- zaznaczył Bartłomiej Kasprzykowski.

- Dzisiejszy świat oferuje nam tej muzyki mało. Są jej substytuty, sample, jakieś takie „udawanki”. I nagle mówię, Jezus Maria, jest Antkowiak, który jest muzykiem, jest przystojny. Niech on stanie na scenie, na czele wielkiego big bandu i niech gra po wsze nuty świata

- chwalił Paweł Królikowski.


- Miałeś dziś prawdziwe „Feeling Good”

- żartowała Katarzyna Skrzynecka.


- Bardzo się cieszę, że miałam szansę cię poznać. I bardzo się cieszę, że sam się miałeś szansę poznać. Życzę ci dalszego rozwoju i mam nadzieję oglądać cię na scenach

- komplementowała Małgorzata Walewska.


Po wykonaniach finałowych przyszedł czas na duety. W pierwszym wystąpili Katarzyna Moś i Mariusz Ostrowski jako Pia Alfreda Schipani „Pia Zadora” i Jermaine Jackson w przeboju lat 80. ubiegłego wieku „When the Rain Begins to Fall”. Uczestnicy otrzymali nagrody specjalne: Katarzyna Moś - znana jako wielka miłośniczka zwierząt (więcej tutaj), odebrała z rąk Pawła Królikowskiego („Druga szansa” - emisja w TVN, TVN7 i ITVN/TVN International - więcej tutaj) specjalną, brylantową obrożę. Mariusz Ostrowski natomiast otrzymał od Katarzyny Skrzyneckiej - w nawiązaniu do jego pracy z uczniami - koszulkę z numerem 1.

- Teacher number one

- podsumowała.


Drugą parę stworzyli Aleksandra Gintrowska i Marcel Sabat. Ona jako Rihanna Fenty, a on w roli Chrisa Martina z grupy Coldplay zademonstrowali swoje umiejętności w przeboju „Princess of China”. Aktorka i wokalistka za swoje dokonania w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” uhonorowana została uroczą maskotką - pomarańczowym lisem, którego wręczył jej Bartłomiej Kasprzykowski („Przyjaciółki” - emisja w kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Polsat Romans i Polsat Film - więcej tutaj). Młody aktor z rąk Małgorzaty Walewskiej dostał statuetkę „like” za ciężką pracę i znakomite osiągnięcia w programie, docenione także przez publiczność.

- Cieszę się, że cię poznałam. Jesteś wspaniały, rozwijaj się

- powiedziała jurorka.


Emocje rosły z każdą kolejną ogłaszaną nagrodą. Najpierw publiczność dowiedziała się, że czwarte miejsce zajęła Beata Olga Kowalska, której przypadła w udziale symboliczna Żelazna Twarz. Kto zatem wskoczył na podium? Laureatką trzeciego miejsca i Brązowej Twarzy została Anna Dereszowska, a drugiego i Srebrnej Twarzy - Krzysztof Antkowiak. Wszystko było już jasne. Ósmą edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo” i Złotą Twarz wygrał Kacper Kuszewski.

- Dla mnie ważniejsze niż rola, którą zagram, jest to z jakimi ludźmi przyjdzie mi pracować - przemawiał zwycięzca. - Uwielbiam pracować z ludźmi, którzy mają prawdziwą pasję do tego co robią i którzy są fajni. I takich tutaj spotkałem wszędzie - dodał.


Aktor swoją nagrodę, czek na 100 tysięcy złotych, przekazał na konto Fundacji Centrum Praw Kobiet, która zajmuje się walką o prawa kobiet i pomocą ofiarom przemocy domowej.
 
Anna Dereszowska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Anna Dereszowska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Aleksandra Gintrowska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Aleksandra Gintrowska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Katarzyna Moś w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Katarzyna Moś w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Beata Olga Kowalska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Beata Olga Kowalska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada


„Twoja twarz brzmi znajomo” - emisja we wtorki o 17:00 w kanale Super Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 250 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...