Finał Monster Energy NASCAR Cup Series w Motowizji

dodano: 2017-11-16 14:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Motowizja

Motowizja HD Wielki finał w Miami to najbardziej wyczekiwane wydarzenie sezonu Monster Energy NASCAR Cup Series. W walce o tytuł mistrzowski pozostało już tylko czterech najlepszych, najbardziej konsekwentnych i niepopełniających błędów kierowców. Wielki finał tej serii będzie można zobaczyć na żywo, 19 listopada o godz. 20:30, tylko na kanale Motowizja.

Motowizja HD NASCAR

Końcówka sezonu Monster Energy NASCAR Cup Series to gwarancja ogromnych emocji. Wielki finał w Miami to prawdziwa wisienka na torcie całego sezonu. Miasto od wielu lat gości finalistów i to właśnie tam poznamy pierwszego w historii mistrza Monster Energy NASCAR Cup Series.

Nowy puchar, który otrzyma zwycięzca, będzie zupełnie inny od poprzedniego. Jego kształt jest bardziej tradycyjny, zbliżony do klasycznego pucharu. Górna część jest złożona z metalowych kształtów odwzorowujących wszystkie tory wyścigowe, które pojawiają się w kalendarzu topowej serii NASCAR.

W finale, tak jak w poprzednich latach, udział weźmie czterech kierowców, którzy przetrwali sezon zasadniczy oraz wszystkie trzy rundy eliminacyjne. Jeden z pretendentów do tytułu, który wywalczy w tym wyścigu najwięcej punktów, zostanie nowym zwycięzcą serii.

Spośród 39 kierowców, którzy wystartują na torze Homestead-Miami Speedway, tytuł może zdobyć jedynie jeden z czwórki: Kevin Harvick, Kyle Busch, Martin Truex Jr i Brad Keselowski. Sposób wyłonienia mistrza jest prosty: ten kierowca, którzy pierwszy ukończy wyścig – wygrywa. Nie są brane pod uwagę punkty zdobyte we wcześniejszych wyścigach czy pozycje na koniec segmentów. Liczy się tylko to, kto z tej czwórki przetnie linię mety jako pierwszy

– mówi Szymon Tworz z Motowizji.

Keselowski, Harvick oraz Busch mają już na swoim koncie tytuły mistrzowskie w pucharowej serii NASCAR (odpowiednio w 2012, 2014 i 2015 roku). Truex Jr ma jednak tę przewagę nad swoimi rywalami, że wygrał tegoroczny sezon zasadniczy oraz odniósł największą liczbę zwycięstw
w wyścigach – bo aż siedem.

Statystyki mówią, że największe szanse na zwycięstwo ma Kevin Harvick. To on zaliczył w Miami najwięcej wyścigów, bo aż 16. W 14 z nich finiszował w pierwszej dziesiątce, a raz wygrał. Martin Truex Jr, który bryluje w sezonie 2017, jeżeli chodzi o obiekty 1,5-milowe ma w Homestead podobne doświadczenie jak Kyle Busch. Obaj startowali 12 razy i finiszowali w pierwszej dziesiątce odpowiednio 7 i pięć razy. Kyle Busch ma jednak na swoim koncie pojedyncze zwycięstwo. Najsłabiej w przeszłości wypadał Brad Keselowski, ale należy pamiętać, że w ostatecznym rozrachunku statystyki nie zawsze się sprawdzają

– dodaje Szymon Tworz z Motowizji.

Transmisję z wielkiego finału sezonu 2017 Monster Energy NASCAR Cup Series na torze w Homestead-Miami Speedway obejrzeć można jedynie w Motowizji, 19.11, o godz. 20:30. Finał komentować będą Szymon Tworz, Michał Budziak oraz Krzysztof Woźniak. Jednocześnie na profilu Facebook Motowizji dostępna będzie transmisja ze studia komentatorskiego.