reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Misja skarb” wkrótce w Fokus TV

dodano: 2017-11-22 00:53 | aktualizacja: 2017-12-01 21:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa ZPR Media

Fokus TV Wiosną przyszłego roku na antenie kanału Fokus TV pojawi się serial „Misja skarb”. W trakcie prac nad tym programem jego twórcy, członkowie ze Stowarzyszenia Eksploracyjnego Na Rzecz Ratowania Zabytków Sakwa, trafili na ślad rzymskiego cmentarzyska w województwie świętokrzyskim.

Fokus TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas realizacji jednego z odcinków nowego serialu Fokus TV „Misja skarb” trzej bohaterowie - na co dzień poszukiwaczy ze Stowarzyszenia Sakwa - dokonali znaleziska. Jak wynika z wstępnej analizy doktora habilitowanego Marka Florka z delegatury w Sandomierzu wojewódzkiego konserwatora zabytków w Kielcach, odkrywcy trafili na ślad rzymskiego cmentarzyska w województwie świętokrzyskim. Skarby zostały przekazane Markowi Florkowi w celu dokładnego zbadania. Serial Fokus TV „Misja skarb” zostanie wyemitowany wiosną przyszłego roku.
 

- Zdecydowaliśmy się na produkcję, która pokaże jak wiele skarbów historycznych w Polsce jest jeszcze do odkrycia. Nasi bohaterowie - poszukiwacze ze Stowarzyszenia Sakwa - działają legalnie i posiadają długą listę cennych znalezisk. Cieszy nas, że tak ważnego odkrycia dokonali podczas realizacji zdjęć do „Misji skarb”. Mamy nadzieję, że widzowie lubiący niespodzianki i przygody będą zainteresowani serialem

- powiedziała Ewa Latkowska, prezes zarządu spółek TV ZPR Media, nadawcy Fokus TV.

 

- O tym, że w latach 70. w miejscowości koło Opatowa odkryte zostały trzy złote monety z okresu wpływów rzymskich dowiedzieliśmy się od właściciela ziemi. Postanowiliśmy przeszukać ten teren na co uzyskaliśmy odpowiednie zezwolenia od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Uznaliśmy, że cała historia niesie w sobie duży potencjał i postanowiliśmy przy okazji tych poszukiwań uwiecznić wszystko na kamerach filmowych - przeczucie nas nie myliło. Podczas zdjęć do serialu Fokus TV „Misja skarb” znaleźliśmy mnóstwo przedmiotów, m.in. złotą i srebrne monety oraz około 1000 szelągów z okresu panowania Jana Kazimierza,  fragmenty ceramiki, a także przedmioty związane z okresem wpływów rzymskich. Zdjęcia tych rzeczy przesłaliśmy do wojewódzkiego konserwatora zabytków i okazało się, że mamy do czynienia z fantastycznymi odkryciami. Teraz, po ich przekazaniu, zostaną dokładnie opracowane

- mówi Dawid Stec „Prospektor”, bohater serialu „Misja skarb”, członek Stowarzyszenia Eksploracyjnego Na Rzecz Ratowania Zabytków Sakwa.

 
Jak czytamy w opisie, Michał „Kiler” Antczak, Dawid „Prospektor” Stec oraz Mariusz „Mario” Dyna są poszukiwaczami skarbów. Wszyscy należą do Stowarzyszenia Eksploracyjnego Na Rzecz Ratowania Zabytków Sakwa. Serial Fokus TV „Misja skarb” pokaże ich wyprawy, akcje poszukiwawcze i odkrycia. Przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu będą przemierzać tereny, gdzie inni szukali wnikliwie, ale nic nie znaleźli. Na swoim koncie Kiler, Prospektor i Mario mają już wiele cennych i ważnych znalezisk, m.in. samolot radziecki wraz z załogą z okresu II wojny światowej, masowe groby żołnierzy wyklętych w Puszczy Kampinowskiej, tunele templariuszy w miejscowości Ptkanów, bulle papieża Jana XXIII z 1610 roku - jedną z niewielu zachowanych. Cenne rzeczy przekazują do Wojewódzkich Urzędów Ochrony Zabytków. Prowadzą akcje poszukiwawcze legalnie, w oparciu o pozwolenia wydane przez urzędy.
 
„Misja skarb” pojawi się na antenie Fokus TV w ramówce wiosennej stacji.
 
Bohater programu „Misja skarb”, foto: Grupa ZPR Media
Bohater programu „Misja skarb”, foto: Grupa ZPR Media
Bohaterowie programu „Misja skarb”, foto: Grupa ZPR Media
Bohaterowie programu „Misja skarb”, foto: Grupa ZPR Media


„Misja skarb” - premiera wiosną 2018 roku w Fokus TV.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama