reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Świat: „Totem” od 24.11 w kinach

dodano: 2017-11-23 03:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat „Totem” Michał Sobolewski „Sobota”, Małgorzata Krukowska i Karol Bernacki W piątek, 24 listopada br. do kin wejdzie film „Totem”. Jego producentem jest Lightcraft, koproducentami są Cinelight, MFX Film Studio, Madman, Sowie Studio i Charon Media, a dystrybutorem jest Kino Świat. Filmowej premierze towarzyszy debiut książki zatytułowanej „Totem”.

Kino Świat „Totem” Michał Sobolewski „Sobota”, Małgorzata Krukowska i Karol Bernacki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Totem” - książka

W piątek, 24 listopada br. do kin wejdzie „Totem” w reżyserii Jakuba Charona, z aktorskimi rolami raperów: Michała Sobolewskiego „Soboty” i Pawła Mikołajuwa „Popka”. Historii opowiedzianej na wielkim ekranie towarzyszyć będzie również wersja książkowa. Film i powieść będą jednak różnić się od siebie, dlatego warto poznać obie wersje „Totemu”.

Równolegle z premierą kinową na księgarskich półkach pojawi się książka Jakuba Charona „Totem”, w której historia Dzikiego jest podobna do tej przedstawionej w filmie, ale różni są sami bohaterowie. O powodach tej zmiany opowiada Jakub Charon:

- Powieść i pierwotnie film wzorowany był na postaci prawdziwego człowieka, który waży 60 kg i jest zamkniętym w sobie chłopakiem, można powiedzieć, że niemal cieniem człowieka. W filmie wciela się w niego Karol Bernacki, wysoki, rosły człowiek, który nie ma tego destrukcyjnego wyglądu. Zdecydowałem się na taką zmianę, bo nie da się tak prosto odtworzyć takiej postaci jak autentyczny Dziki, choć długo szukałem jego pierwowzoru.


Recenzenci określili tę autentyczną, gangsterską historię mianem „doskonałej prozy w stylu Jakuba Żulczyka”. Akcja powieści toczy się w świecie, który istnieje obok nas, dla większości jest jednak zamknięty i niedostępny. Jest to świat, w którym rządzi prawo dżungli. Tylko silne jednostki mogą przetrwać. Dziki po wyjściu z więzienia próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, lecz szybko uświadamia sobie, że jest zbyt słaby, żeby piąć się po szczeblach przestępczej kariery. Ostatnia próba, jaką podejmuje, aby zmienić swój status, kończy się tragedią. Książka do sprzedaży trafiła w środę, 22 listopada 2017 roku.
 
Michał Sobolewski „Sobota”, Małgorzata Krukowska i Karol Bernacki na plakacie promującym kinową emisję filmu „Totem”, foto: Kino Świat
Michał Sobolewski „Sobota”, Małgorzata Krukowska i Karol Bernacki na plakacie promującym kinową emisję filmu „Totem”, foto: Kino Świat
Małgorzata Krukowska w filmie „Totem”, foto: Kino Świat
Małgorzata Krukowska w filmie „Totem”, foto: Kino Świat
Małgorzata Krukowska w filmie „Totem”, foto: Kino Świat
Małgorzata Krukowska w filmie „Totem”, foto: Kino Świat


„Totem” - film

Jak czytamy w opisie, „Totem” to nasycone realizmem kino akcji, które pokazuje niedostępny dla zwykłych ludzi świat współczesnej polskiej przestępczości. „Totem” został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. W wielu rolach występują grający „samych siebie” prawdziwi przestępcy i gangsterzy. W rolach głównych: wschodząca gwiazda młodego pokolenia - Karol Bernacki, raper Michał Sobolewski „Sobota”, raper, członek zespołu Gang Albanii i zawodnik KSW - Paweł Mikołajuw „Popek” oraz utalentowane aktorki: Małgorzata Krukowska, Joanna Majstrak i córka Bogusława Lindy - Aleksandra Linda. Reżyserii podjął się Jakub Charon - debiutujący w fabule autor krótkometrażowego obrazu „Skupienie”. „Totem” został wyprodukowany przez firmę Lightcraft, która wzięła udział w powstaniu takich filmów jak: „Ostatnia rodzina” (emisja w HBO i HBO3 - więcej tutaj), „Carte Blanche”, „Jeziorak” i „Róża”.

Dziki (w tej roli Karol Bernacki) po wyjściu z więzienia zostaje bramkarzem w nocnym klubie. Jego dziewczyna - Dagmara, jest jedną z pracujących w nim tancerek. Ambicja każe mu szukać lepszego życia i młody chłopak za wszelką cenę chce się wybić z nizin społecznych. Wzorem dla niego jest jego brat Igor (Sobota) - gangster stojący na czele liczącej się na mieście grupy przestępczej. Ten jednak nie chce, aby Dziki wszedł do jego szemranego świata. Wiadomość o ciąży Dagmary zbiega się z brutalnym potraktowaniem dziewczyny przez grupę klientów. Dziki dowiaduje się o dużej transakcji na nielegalnym rynku narkotyków. Postanawia zemścić się na ludziach, którzy chcieli skrzywdzić jego dziewczynę i z pomocą Igora decyduje się obrabować bandytów. Daje to początek emocjonującej  walce gangów i spirali zemsty, której nikt nie będzie w stanie już opanować.

- Akcja filmu toczy się w świecie, który istnieje obok nas, dla większości jest jednak zamknięty i niedostępny. Jest to świat, w którym rządzi prawo dżungli. Tylko silne jednostki mogą przetrwać

- powiedział Jakub Charon.


„Totem” - o filmie - gatunek: sensacyjny; produkcja: Polska 2017; reżyseria i scenariusz: Jakub Charon („Skupienie”); obsada: Karol Bernacki („Amok”, „Planeta singli”), Michał Sobolewski „Sobota” , Małgorzata Krukowska („Bodo”, „Hel”, „Legendy polskie - Smok”), Joanna Majstrak („Bez wstydu”), Aleksandra Linda, Michał Waleszczyński („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Dawid Wolny, Dominik Szczepański „Furiat NH”, Paweł Mikołajuw „Popek”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 5m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 5m - działa dobrze z...

269 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

699 zł Więcej...
reklama