reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Trwam: Papież Franciszek w Birmie i Bangladeszu

dodano: 2017-11-27 03:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Lux Veritatis/satkurier.pl

TV Trwam Telewizja Trwam W niedzielę, 26 listopada br. papież Franciszek wyruszył w kolejną podróż apostolską. W poniedziałek, 27 listopada br. Ojciec Święty przybędzie do Birmy (Mjanma), natomiast w czwartek, 30 listopada br. do Bangladeszu. Pielgrzymka zakończy się w sobotę, 2 grudnia br. Transmisje z poszczególnych etapów tej podróży apostolskiej zapowiadają TV Trwam i Radio Maryja.

TV Trwam Telewizja Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hasłem pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Birmy są słowa „Miłość i pokój”. W ramach tej podróży apostolskiej zaplanowano m.in.: uroczyste powitanie papieża w Pałacu Prezydenckim przez prezydenta Birmy Htin Kyaw, wizyty kurtuazyjne u prezydenta, u Aung San Suu Kyi - premier rządu i minister spraw zagranicznych, spotkanie Ojca Świętego z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, mszę święta na Błoniach Kyaikkasan Ground, spotkanie z Najwyższą Radą Mnichów Buddyjskich Sangha w Kaba Aye Centre, spotkanie z biskupami Birmy w Katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rangunie, mszę święta z udziałem młodzieży w Katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rangunie.

W Bangladeszu zaplanowano natomiast m.in.: nawiedzenie mauzoleum poświęconego pamięci osób, które zginęły w wojnie o niepodległość Bangladeszu w 1971 roku w National Martyr’s Memorial of Savar, oddanie hołdu ojcu narodu szejkowi Mujiburowi Rahmanowi w Nation in Bangabandhu Memorial Museum oraz wpis papieża do „Honorowej Księgi”, wizytę kurtuazyjną u prezydenta kraju Abdul Hamid w Pałacu Prezydenckim, spotkanie z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w Pałacu Prezydenckim, mszę świętą z udzieleniem święceń prezbiteratu w parku Suhrawardy Udyan, nawiedzenie Katedry Najświętszej Maryi Panny, spotkanie z Episkopatem Bangladeszu w Domu Księży Emerytów, międzyreligijne i ekumeniczne spotkanie na rzecz pokoju w ogrodzie Pałacu Arcybiskupa, spotkanie z duchowieństwem, zakonnikami i zakonnicami, klerykami i nowicjuszami w Kościele Różańca Świętego, wizytę na cmentarzu parafialnym i w zabytkowym Kościele Różańca Świętego, spotkanie z młodzieżą w Colegium Notre Dame. Pielgrzymce papieża do Bangladeszu towarzyszyć będą słowa „Harmonia i pokój”.

Przypomnijmy, iż w ostatnim czasie Ojciec Święty odwiedził już Grecję, Kubę, Meksyk, Armenię, Polskę (więcej tutaj), Gruzję, Azerbejdżan (więcej tutaj), Szwecję (więcej tutaj), Egipt (więcej tutaj), Portugalię (więcej tutaj) i Kolumbię (więcej tutaj).

Pielgrzymka papieża do Birmy i Bangladeszu - transmisje w TV Trwam i Radiu Maryja.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...