reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pamiętacie apetyczne programy kulinarne Polsatu?

dodano: 2017-11-30 03:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat Zbliżają się 25. urodziny Polsatu. Na przestrzeni lat na antenie stacji pojawiło się mnóstwo programów rozrywkowych, a wśród nich programy kulinarne, takie jak „Domowa kawiarenka”, „Alfabet kulinarny Kurta Schellera”, „Z Bożeną Dykiel na ostrzu noża”, „Top Chef” (emisja w kanałach Super Polsat i Polsat Romans), „Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia” (Super Polsat) czy „Ewa gotuje” (Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Polsat Film, ATM Rozrywka TV i Food Network).

Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jedną z pierwszych kulinarnych propozycji Polsatu była „Domowa kawiarenka” - pierwszy w historii polskiej telewizji program tylko o deserach. Za produkcję odpowiadała Ewa Wachowicz, a gospodarzem programu był kucharz i cukiernik z zamiłowania - Tadeusz Gwiaździński. W programie gościli m.in. Jerzy Trela, Piotr Cyrwus, Maciej Stuhr („Bezsenność” w Kino Polska - więcej tutaj i tutaj, „Belfer” w Canal+, Canal+ 1 i Canal+ Seriale - więcej tutaj), Jan Peszek, Maria Pakulnis, Włodzimierz Szaranowicz i Jan Nowicki.

Kolejną pozycją kulinarną był „Alfabet kulinarny Kurta Schellera”. Program prowadził pochodzący ze Szwajcarii kucharz Kurt Scheller. Bohaterami poszczególnych odcinków były produkty, których nazwy rozpoczynały się na kolejne litery alfabetu. Wśród gości programu były m.in. Dorota Rabczewska „Doda” i Kaja Paschalska („Klan” w TVP1 i TVP HD - więcej tutaj).

Aktorka Bożena Dykiel („Na Wspólnej” w TVN, ITVN/TVN International i TVN Fabuła - więcej tutaj) była gospodynią programu „Z Bożeną Dykiel na ostrzu noża”. Smaczne dania przygotowywała w swojej własnej kuchni, a lekcji gotowania udzieliła m.in. Zygmuntowi Chajzerowi i Bronisławowi Cieślakowi. 

Wiele inspiracji, do własnych kulinarnych eksperymentów można było czerpać oglądając zmagania kuchennych profesjonalistów i utalentowanych amatorów w programach Polsatu „Top Chef” i „Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia”, które nie jednego widza zaszokowały. Jak czytamy w komunikacie, program „Top Chef” (emisja w kanałach Super Polsat i Polsat Romans - więcej tutaj) szturmem podbił polską widownię. Widzowie pokochali profesjonalizm prezentowany przez uczestników oraz jurorów: Ewę Wachowicz, Wojciecha Modesta Amaro, Macieja Nowaka i Grzegorza Łapanowskiego, którzy fachowo oceniali zmagania kucharzy. Natomiast „Piekielna Kuchnia” (emisja w kanale Super Polsat - więcej tutaj) pod wodzą Wojciecha Modesta Amaro była najgłośniejszym i najchętniej komentowanym kulinarnym reality show w Polsce. Zacięta rywalizacja, czasem kontrowersyjne decyzje jury „Top Chefa” i szefa kuchni „Hell's Kichen” budziły skrajne emocje wśród wielbicieli tych programów, którzy mocno trzymali kciuki za swoich faworytów. Na pewno tego nie pamiętacie, że jedną z uczestniczek 1. edycji „Piekielnej Kuchni” była Ewa Zakrzewska, która ostatnio wystąpiła w roli jurorki programu Polsatu „#Supermodelka plus size” (więcej tutaj).

Od dziesięciu, w każdą sobotę, lat Ewa Wachowicz zaprasza widzów Polsatu do swojej prywatnej kuchni i przyrządza przed kamerą wyśmienite potrawy w swoim autorskim programie „Ewa gotuje” (emisja w kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Polsat Film, ATM Rozrywka TV i Food Network - więcej tutaj). 

Jubileuszowa gala z okazji 25-lecia Telewizji Polsat odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia br. o godzinie 20:05 i będzie transmitowana w Polsacie.
 
Maryla Rodowicz i Ewa Wachowicz w programie „Ewa gotuje”, foto: Grzegorz Kozakiewicz
Maryla Rodowicz i Ewa Wachowicz w programie „Ewa gotuje”, foto: Grzegorz Kozakiewicz

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...