reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Połączenie BBC Studios i BBC Worldwide

dodano: 2017-11-29 14:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: BBC/satkurier.pl

BBC Worldwide Paulina Sykut-Jeżyna Brytyjski nadawca publiczny BBC ogłosił, że połączy swoje komercyjne jednostki BBC Studios i BBC Worldwide w celu utworzenia jednego podmiotu pod nazwą BBC Studios. - W dobie coraz bardziej konkurencyjnego globalnego rynku produkcji i dystrybucji ta nowa struktura organizacyjna dostosuje BBC do reszty branży, integrując produkcję programów, sprzedaż i dystrybucję w ramach jednego podmiotu - informuje BBC.

41. edycja BBC Worldwide Showcase


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cele, jakie przyświecały BBC w podjęciu decyzji o połączeniu BBC Studios i BBC Worldwide:
  • Stworzenie zunifikowanej jednostki z jednym biznesplanem i połączonym modelem operacyjnym, lepiej przystosowanej, by wspierać brytyjskich twórców, produkujących na terenie całego kraju wysokiej jakości, wyróżniające się treści.
  • Maksymalizacja wartości intelektualnej programów BBC na rzecz abonentów RTV.
  • Wspieranie środowiska twórców w Wielkiej Brytanii poprzez dystrybucję brytyjskich treści jako kulturalnego dobra eksportowego i źródła globalnych wpływów.

Ruch ten obejmie cały zakres działań komercyjnych realizowanych już przez BBC Worldwide - w tym finansowanie i sprzedaż treści oraz obsługę kanałów komercyjnych - oraz przez BBC Studios - główne ramię produkcyjne BBC, w celu utworzenia uproszczonej organizacji z jednym biznesplanem i połączonym modelem operacyjnym. BBC Studios i BBC Worldwide już ze sobą ściśle współpracują - na przykład nad „Błękitną Planetą II”, która jest produkowana przez BBC Studios, ale która jest w ponad trzech czwartych finansowana przez BBC Worldwide i partnerów.

Branża telewizyjna szybko się zmienia, a główni gracze inwestują ogromne kwoty w treści, ale w dużej mierze inne niż te obrazujące brytyjskie życie. Ostatnie badania przeprowadzone na początku listopada przez konsultantów Mediatique przewidują, że wydatki na brytyjskie programy mogą spaść realnie o 500 mln funtów w ciągu następnej dekady, co stanowi zagrożenie dla wielkości i zakresu dostępnych brytyjskich treści, co może mieć szkodliwy wpływ na odrębność, podejmowanie ryzyka i innowacje. Czoło temu problemowi stawić ma nowe BBC Studios.

BBC Worldwide ma w swoim portfolio na polski rynek następujące kanały: BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, BBC HD i CBeebies.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

699 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

45 zł Więcej...
reklama