reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Połączenie BBC Studios i BBC Worldwide

dodano: 2017-11-29 14:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: BBC/satkurier.pl

BBC Worldwide Paulina Sykut-Jeżyna Brytyjski nadawca publiczny BBC ogłosił, że połączy swoje komercyjne jednostki BBC Studios i BBC Worldwide w celu utworzenia jednego podmiotu pod nazwą BBC Studios. - W dobie coraz bardziej konkurencyjnego globalnego rynku produkcji i dystrybucji ta nowa struktura organizacyjna dostosuje BBC do reszty branży, integrując produkcję programów, sprzedaż i dystrybucję w ramach jednego podmiotu - informuje BBC.

41. edycja BBC Worldwide Showcase


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cele, jakie przyświecały BBC w podjęciu decyzji o połączeniu BBC Studios i BBC Worldwide:
  • Stworzenie zunifikowanej jednostki z jednym biznesplanem i połączonym modelem operacyjnym, lepiej przystosowanej, by wspierać brytyjskich twórców, produkujących na terenie całego kraju wysokiej jakości, wyróżniające się treści.
  • Maksymalizacja wartości intelektualnej programów BBC na rzecz abonentów RTV.
  • Wspieranie środowiska twórców w Wielkiej Brytanii poprzez dystrybucję brytyjskich treści jako kulturalnego dobra eksportowego i źródła globalnych wpływów.

Ruch ten obejmie cały zakres działań komercyjnych realizowanych już przez BBC Worldwide - w tym finansowanie i sprzedaż treści oraz obsługę kanałów komercyjnych - oraz przez BBC Studios - główne ramię produkcyjne BBC, w celu utworzenia uproszczonej organizacji z jednym biznesplanem i połączonym modelem operacyjnym. BBC Studios i BBC Worldwide już ze sobą ściśle współpracują - na przykład nad „Błękitną Planetą II”, która jest produkowana przez BBC Studios, ale która jest w ponad trzech czwartych finansowana przez BBC Worldwide i partnerów.

Branża telewizyjna szybko się zmienia, a główni gracze inwestują ogromne kwoty w treści, ale w dużej mierze inne niż te obrazujące brytyjskie życie. Ostatnie badania przeprowadzone na początku listopada przez konsultantów Mediatique przewidują, że wydatki na brytyjskie programy mogą spaść realnie o 500 mln funtów w ciągu następnej dekady, co stanowi zagrożenie dla wielkości i zakresu dostępnych brytyjskich treści, co może mieć szkodliwy wpływ na odrębność, podejmowanie ryzyka i innowacje. Czoło temu problemowi stawić ma nowe BBC Studios.

BBC Worldwide ma w swoim portfolio na polski rynek następujące kanały: BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, BBC HD i CBeebies.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...