reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Apel o TV Trwam i kanały TVP na Litwie

dodano: 2017-12-01 07:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Akcja Wyborcza Polaków na Litwie - Związek Chrześcijańskich Rodzin

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie - Związek Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) Frakcja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie - Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) w parlamencie litewskim ponownie wystąpiła w sprawie retransmisji na Litwie kanałów Telewizji Polskiej, takich jak TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Rozrywka, TVP Seriale i TVP Parlament. Tym razem do tej listy dołączono także TV Trwam Fundacji Lux Veritatis.

TVP TV Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Frakcja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie - Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) w parlamencie litewskim zwróciła się w czerwcu br. do premiera Litwy Sauliusa Skvernelisa i do prezesa zarządu TVP Jacka Kurskiego z prośbą o retransmisję na Litwie kanałów Telewizji Polskiej. Z końcem listopada br. frakcja AWPL-ZChR ponowiła swą prośbę w sprawie retransmisji na Litwie kanałów TVP oraz poprosiła dołączyć do tej listy TV Trwam, stację której nadawcą jest Fundacja Lux Veritatis.

- Od wielu lat Polacy mieszkający na Litwie zabiegają o retransmisję kanałów polskiej telewizji w swoim kraju. Na dzień dzisiejszy Polacy mieszkający na Litwie mają możliwość odbierania tylko TVP Polonia, chociaż przed laty była możliwość oglądania TVP1 i innych kanałów. Serdecznie prosimy o retransmisję tak ważnych i potrzebnych dla Polaków mieszkających na Litwie kanałów Telewizji Polskiej: TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Rozrywka, TVP Seriale i TVP Parlament - czytamy w liście frakcji AWPL-ZChR, skierowanym do Jacka Kurskiego. 

Ze względu na najnowsze reakcje i prośby przedstawicieli społeczności polskiej na Litwie do tej listy frakcja dołączyła również TV Trwam. Jak podkreśla w liście starosta frakcji AWPL-ZChR Rita Tamašunienė, polska telewizja dla polskiej wspólnoty na Litwie „jest ważnym elementem zachowania kultury języka i tożsamości narodowej” (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...