reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

3 kanały Viacom z licencją na nadawanie naziemne w Rosji

dodano: 2017-12-04 17:44
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Viacom Wchodzące w skład grupy medialnej Viacom kanały telewizyjne Nickelodeon, Paramount Comedy i VH1 European dostały licencję na emisję naziemną w mieście Sławiańsk nad Kubaniem w środkowej Syberii. Teraz z punktu widzenia ustawy federalnej "O reklamie" kanały są bezpłatne i mogą sprzedawać reklamy.

Viacom Rosja Elena Balmont


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O tym, że związana z Viacom rosyjska spółka MTV Networks Music Wostok dostała licencję organu federalnego kontrolującego media Roskomnadzor, napisała telewizja RBK. Dyrektor generalny Viacom International Media Networks w Rosji Elena Balmont potwierdziła informacje RBK.

Zgodnie z rosyjskim prawodawstwem, reklama zabroniona jest na kanałach telewizyjnych, do których dostęp jest możliwy tylko w formie płatnej i (lub) z użyciem urządzeń deszyfrujących. Wyjątek stanowią kanały emitujące 75% treści produkcji krajowej. Jednakże, jeśli kanał posiada licencję naziemną na nadawanie w jednym mieście, to taki kanał z punktu widzenia ustawy przestaje być płatny.

RBK zaznacza, że 6 kanałów w ramach transakcji Narodowej Medialnej Grupy (NMG) i amerykańskiej Discovery Communications dostało jedną licencją na emisję naziemną w mieście Magnitogorsk w obwodzie czelabińskim na Uralu. Są to Discovery Channel, Animal Planet, TLC, ID Extra, Eurosport 1 i Eurosport 2 (później dołączył jeszcze Cartoon Network).

W 2016 r. NMG przejęła 80% biznesu w spółce Viasat, nadającej kanały TV1000, TV1000 Russkoje Kino, Viasat History, Viasat Explore i inne. Następnie rosyjski holding przerejestrował na kanały rodziny Viasat swoją licencję na nadawanie naziemne i dzięki temu zaczęły zarabiać na reklamie.

Przypomnijmy, że przez 9 miesięcy bieżącego roku wartość spotów reklamowych na kanałach tematycznych wzrosła o 42% do 3,5 mld rubli.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Konwerter Quad Televes

Poczwórny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...
reklama