reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

nc+ z otwartym oknem BBC Earth

dodano: 2017-12-05 14:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: nc+/satkurier.pl

BBC „Błękitna Planeta II” Kanał BBC Earth został udostępniony dla wszystkich abonentów platformy nc+ w ramach otwartego okna. Akcja promocyjna potrwa do 4 stycznia 2018 roku. Na widzów czekają m.in. premierowe odcinki serii „Błękitna planeta II”. Emisja w czwartki o godz. 19:55. Kanał BBC Earth HD jest dostępny w nc+ na pozycji nr 80.

Błękitna planeta II Blue Planet 2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przygoda BBC z oceanami rozpoczęła się około dwudziestu lat temu, kiedy grupa filmowców z BBC Natural History Unit postawiła sobie za cel nakręcenie o nich serii filmów przyrodniczych z wielkim rozmachem i na niespotykaną dotychczas skalę. Narratorem nadawanej w 2001 „Błękitnej Planety” był Sir David Attenborough. Produkcja zdobyła wiele nagród i utrwaliła niezrównaną renomę BBC w dziedzinie filmowania podwodnego życia.

Dziś, wraz z kolejnym pokoleniem, BBC powraca do podwodnego świata w drugiej odsłonie serialu. Na przestrzeni ostatnich lat zmieniła się nasza wiedza o tym, co kryją fale mórz i oceanów, „Błękitna planeta II”, wykorzystując przełomowe okrycia nauki o morzu oraz najnowsze zdobycze technologii, eksploruje nieznany dotąd podwodny świat. Podczas ponad czteroletniego okresu realizacji twórcy serii odbyli 125 ekspedycji, odwiedzili 39 krajów i filmowali na wszystkich kontynentach i oceanach. Spędzili ponad 6 tysięcy godzin, nurkując i filmując wszystko, począwszy od dobrze nam znanych wybrzeży po morskie głębiny. Dzięki ich niesamowitej wytrwałości, pasji i zaangażowaniu powstała produkcja, która umożliwi widzom uchwycenie życia niezwykłych morskich stworzeń, przenosząc w ich magiczne światy.

Radiohead, jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, i Hans Zimmer, wybitny kompozytor muzyki filmowej, połączyli siły, aby stworzyć wyjątkowy utwór do serii. Kompozycja zainspirowana dźwiękami „Błękitnej Planety II” to remiks utworu „Bloom”, z albumu „The King of Limbs" z 2011 roku, nagrany przez Radiohead i Hansa Zimmera w wersji symfonicznej w kultowym londyńskim studiu nagrań AIR. Utwór z nową wersją wokalu w wykonaniu frontmena Radiohead Thoma Yorke’a jest produkowany przez Russella Emanuela z Bleeding Fingers Music, firmy producenckiej stojącej również za sukcesem nominowanej do nagród BAFTA i Emmy ścieżki dźwiękowej do serii BBC Earth „Planeta Ziemia II”.

W czwartek, 7 grudnia o godz. 19:55 odbędzie się premiera 4. odcinka „Błękitnej planety II”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii nc+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/6

Multiswitch Opticum 5/6 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

150 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...
reklama