reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kondrat-Media: „Syn Królowej Śniegu” w kinach

dodano: 2017-12-06 00:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kondrat-Media/satkurier.pl

Kondrat-Media „Syn Królowej Śniegu” W piątek, 19 stycznia 2018 roku do kin wejdzie film „Syn Królowej Śniegu”. Jego producentem jest Ursa Major, koproducentami są Apella i Fundacja im. Franciszka Stefczyka, a dystrybutorem jest firma Kondrat-Media. Film współfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

Kondrat-Media: „Syn Królowej Śniegu”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja filmu rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach - realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin (w tej roli Maciej Bożek, „Pod wspólnym niebem” w TVP2 i TVP Seriale - więcej tutaj ), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od niełatwej rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą trudnej codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najcenniejsze. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus, okrutnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić. Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

„Syn Królowej Śniegu” - o filmie - gatunek: dramat psychologiczny; produkcja: Polska 2017; producent: Ursa Major; koprodukcja: Fundacja im. Franciszka Stefczyka, Apella; współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej; mecenas filmu: Kasa Stefczyka; dystrybucja: Kondrat-Media; reżyseria: Robert Wichrowski; scenariusz: Paweł Sala; obsada: Michalina Olszańska (jako Anna), Maciej Bożek (Marcin), Anna Seniuk (Zofia), Franciszek Pieczka (Kazimierz) i Rafał Fudalej (Kamil).
 
Michalina Olszańska, Franciszek Pieczka i Maciej Bożek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Syn Królowej Śniegu”, foto: Kondrat-Media
Michalina Olszańska, Franciszek Pieczka i Maciej Bożek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Syn Królowej Śniegu”, foto: Kondrat-Media

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Triax TTW 006

Nowy, podwójny konwerter Triax TTW 006 o wsp. szumów 0,3dB...

69 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

590 zł Więcej...
reklama