reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Player+ walczy o kibiców i... gejów [wideo]

dodano: 2017-12-06 19:06 | aktualizacja: 2017-12-06 21:08
autor: Daniel Gadomski | źródło: satkurier.pl

Player+ Coraz większa konkurencja na rynku dostawców internetowej telewizji zmusiła Player+ do nietypowych działań. Oferuje dostęp do pojedynczych meczów Ligi Mistrzów UEFA i promuje się jako marka przyjazna homoseksualistom.

Player+ to nie jest dziwne


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dostęp do jednego meczu Ligi Mistrzów kosztuje 15 zł.
To dość wygórowana cena, ale jeśli będziemy mieli hitowe spotkania, to część użytkowników usługi Player+ może się skusić. Podobnie będzie z polską ligą. Platforma nc+ nie naraża się tutaj na odpływ abonentów od Canal+ Sport, bo cena jest wysoka. Jednocześnie nc+ może przekonać nieprzekonanych do swoich usług. W tym celu powinna oferować niektóre treści, na przykład z Canal+ Discovery bezpłatnie. Otwarte okna albo wręcz darmowe dni z dostępem do usługi można byłoby oferować chociażby za udostępnianie linków do oferty na serwisach społecznościowych typu Facebook albo Twitter. Będzie musiało minąć wiele miesięcy zanim potencjalni klienci dowiedzą się o istnieniu i funkcjonalności Player+.

Od paru tygodni trwa kampania reklamowa Player+ obejmująca ogólnotematyczne i tematyczne stacje telewizyjne oraz internet. Kilka sekund poświęcono w niej parze gejów, która bierze ślub. Twórcy spotu opatrzyli scenkę podpisem: „To nie jest dziwne”. Taki spot to odważny ruch ze strony Player+ i nc+. Spot może bowiem spotkać się z bojkotem środowisk konserwatywnych.
 

Dwa lata temu internet obiegł zagraniczny billboard producenta napojów przedstawiający dwójkę gejów z dzieckiem, który internauci przetłumaczyli na język polski. „Wybraliśmy szczęście ponad tradycję. Kowalscy”.
 

- Dawno nie byliśmy świadkami manifestu takiej pogardy dla chrześcijaństwa, rodziny i godności dziecka. Coca Cola=wstyd - pisał wówczas na Facebooku poseł PiS Stanisław Pięta, a organizacja Pro Christianis nawoływała do bojkotu producenta.

Dla Coca Coli taki bojkot to oczywiście żaden problem, platforma nc+ i Player+ ryzykuje więcej. Polski rynek trochę się jednak zmienił. Platformy cyfrowe i operatorzy kablowi już nie muszą „chować na ulotkach" kanałów erotycznych, a jeszcze kilka lat temu była to powszechnie obowiązująca praktyka. Kanały erotyczne oferowano na przykład dla zmylenia razem z wędkarskimi czy myśliwskimi.

Sukces Netfliksa to docieranie do wielu pomijanych do tej pory grup. W amerykańskiej platformie z wideo na żądanie w prawie każdym serialu pojawiają się wątki gejowskie, dlatego być może Player+ nie straci przez tak odważne decyzje.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Złącze F Cabelcon samokompresyjne

Specjalne złącze samokompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2,50 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

699 zł Więcej...
reklama