reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

FindAir zwycięzcą programu UPC Polska

dodano: 2017-12-11 03:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Liberty Global

UPC Polska „Digital Imagination Challenge” FindAir został zwycięzcą organizowanego przez UPC Polska programu „Digital Imagination Challenge” - którego celem, jak informują organizatorzy, był wybór najlepszych innowacji technologicznych odpowiadających na najważniejsze wyzwania społeczne w Polsce. Podczas finału, w warszawskim studiu Daylight, trójce laureatów wręczono nagrody pieniężne o łącznej wartości 70 000 zł oraz zaproszono do udziału w dedykowanym programie mentoringowym UPC.

UPC Polska „Digital Imagination Challenge”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
FindAir zwycięzcą „Digital Imagination Challenge”

FindAir wprowadza na rynek inteligentne rozwiązania wpierające astmatyków. Jednym z nich jest FindAir One, czyli inteligentna nakładka na standardowy inhalator do astmy, dzięki której chory ma możliwość monitorować postęp swojej choroby. Ponadto urządzenie uczy identyfikować przyczyny ataków, ostrzega o nadciągających zagrożeniach oraz mapuje rejony miast zagrażające chorym.

- Ogromnie cieszy nas zwycięstwo w programie „Digital Imagination Challenge”. Wierzymy, że dzięki temu wzrośnie świadomość astmy oraz sposobów walki z jej ograniczeniami. Nagroda od UPC pomoże nam w dalszym rozwoju produktu i pozwoli na dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców FindAir

- powiedział Tomasz Mikosz, co-founder FindAir.


Jury, złożone z przedstawicieli środowiska naukowego, biznesu i technologii oraz startupów, w nadesłanych do programu pracach, oceniało przede wszystkim pozytywny wpływ społeczny rozwiązania, ale również jego gotowość do wdrożenia oraz wykorzystaną przy jego tworzeniu technologię. Zwycięzca UPC „Digital Imagination Challenge” odebrał czek na 40 tys. zł. Na podium znaleźli się także Nexbio oraz AudioMovie, którym wręczono odpowiednio 20 tys. zł i 10 tys. zł. Jury zdecydowało także o przyznaniu nagrody specjalnej dla Virtual Dream - rozwiązaniu, które bazuje na technologii Virtual Reality i dedykowane jest najmłodszym pacjentom szpitali onkologicznych.  Wszyscy laureaci otrzymali dodatkowo sesje mentoringowe z ekspertami oraz promocję swoich rozwiązań w mediach.

Droga do finału

Program rozpoczął się wiosną br. od ogólnopolskiej debaty, którą w sieci śledziło ponad 700 000 osób. To właśnie internauci ostatecznie zdecydowali, że „Digital Imagination Challenge” będzie poszukiwać odpowiedzi na wyzwania społeczne związane z wyborem ścieżki kariery, smart living oraz monitorowaniem stanu zdrowia. W listopadzie br., spośród ponad 50 nadesłanych rozwiązań, jury wybrało sześciu finalistów - AudioMovie, Mobilne Laboratorium Analiz DNA Nexbio, Kodologię, StethoMe, Inteligentne Inhalatory FindAir oraz Cycle - którzy wzięli udział w całodniowym warsztacie rozwojowym. Pracowali wówczas nad prezentacją swojego rozwiązania przed grudniowym finałem programu w Warszawie. 

Pozytywny wpływ innowacji

Jak czytamy w komunikacie, celem „Digital Imagination Challenge” było odnalezienie i wyróżnienie firm oraz ludzi, którzy przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii chcą zmienić rzeczywistość na lepsze.

- W dzisiejszym świecie, właściwie każdy może opracować kreatywne rozwiązanie, które ma szansę realnie poprawić jakość życia społeczeństwa. Czasami wystarczy jedynie szybki internet  i nieszablonowe myślenie. „Digital Imagination Challenge” nagradza tych, którzy swoją wyobraźnię i nowoczesne technologie wykorzystują w dobrym celu. Wierzymy, że cyfrowe usługi UPC, poza najlepszej jakości rozrywką, dają naszym klientom impuls do poszukiwania rozwiązań dla wyzwań współczesnego świata

- mówi Frans-Willem de Kloet, prezes UPC Polska.


Gościem specjalnym finału programu „Digital Imagination Challenge” był Roy Sharon, Vice President, Corporate Responsibility & Sustainability w Liberty Global, który w rozmowie z prowadzącym galę, Jarosławem Kuźniarem, opowiedział o podejściu Liberty Global i UPC Polska do kwestii społecznej odpowiedzialności biznesu.

„Digital Imagination Challenge” otrzymał patronat honorowy Ministerstwa Cyfryzacji. Partnerami merytorycznymi programu byli: Politechnika Warszawska, Digital University, Kairos Society oraz Startup Poland, a patronami medialnymi: onet.pl, „CRnavigator”, „Enter the room” i „Aktivist”.
 
FindAir zwycięzcą organizowanego przez UPC Polska programu „Digital Imagination Challenge”, foto: Liberty Global
FindAir zwycięzcą organizowanego przez UPC Polska programu „Digital Imagination Challenge”, foto: Liberty Global
Laureaci organizowanego przez UPC Polska programu „Digital Imagination Challenge”, foto: Liberty Global
Laureaci organizowanego przez UPC Polska programu „Digital Imagination Challenge”, foto: Liberty Global
FindAir zwycięzcą organizowanego przez UPC Polska programu „Digital Imagination Challenge”, foto: Liberty Global
FindAir zwycięzcą organizowanego przez UPC Polska programu „Digital Imagination Challenge”, foto: Liberty Global
v
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

699 zł Więcej...
reklama