reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2,5 miliona widzów gali z okazji 25-lecia Polsatu

dodano: 2017-12-12 23:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

25 lat Polsat W poniedziałek, 11 grudnia br. o godz. 20:00 telewizja Polsat transmitowała jubileuszową galę z okazji swoich dwudziestych piątych urodzin („25 lat Polsatu - gala z Teatru Wielkiego”). Jaka była oglądalność tego widowiska? A jak wyglądała ta jubileuszowa gala?

25 lat Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jaka była oglądalność tego widowiska? Jak poinformował nadawca, jubileuszowa gala z okazji 25-lecia telewizji Polsat przyciągnęła przed telewizory średnio ponad 2,5 miliona widzów. Podczas niemal 3-godzinnego koncertu Polsat zgromadził 16 proc. udziałów w grupie komercyjnej i 17,2 proc. w grupie wszystkich badanych (dane za Cyfrowym Polsatem). - To był wyjątkowy wieczór wspomnień podczas którego, przypomnieliśmy najważniejsze momenty z 25-letniej historii Telewizji Polsat - pierwszej komercyjnej stacji w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej - czytamy w komunikacie. Wieczór swoją obecnością uświetniły osobistości świata mediów, kultury i polityki. Na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie wystąpili m.in. Grzegorz Markowski i Perfect, Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Maryla Rodowicz, Agnieszka Chylińska, Kamil Bednarek, Igor Herbut, Enej i Anna Wyszkoni (więcej tutaj).

A jak wyglądała ta jubileuszowa gala? Jak czytamy w komunikacie, to było multimedialne widowisko na miarę XXI wieku. Już początek gali zapowiedział ogromne emocje, kiedy publiczność w Teatrze Wielkim zaśpiewała „Sto lat” właścicielowi i założycielowi stacji Zygmuntowi Solorzowi. Takich wzruszających momentów było kilka, jak choćby przypomnienie działalności Fundacji Polsat, czy też historii bohaterów programu „Nasz nowy dom” (emisja w kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Super Polsat, Polsat Romans i Polsat Cafe - więcej tutaj). Na scenie wielkie przeboje wykonali artyści - przyjaciele Polsatu, którzy tego wieczoru byli często oklaskiwani na stojąco. W koncercie usłyszeliśmy m.in. takie piosenki jak: „Autobiografia” Perfectu, „I Will Always Love You” w wykonaniu Sylwii Grzeszczak czy „Private Dancer”, który zaśpiewała Katarzyna Skrzynecka („Twoja twarz brzmi znajomo” - emisja w kanale Super Polsat - więcej tutaj). Niespodzianką dla widzów był występ Marcina Millera, Radosława Liszewskiego, Sławomira Świerzyńskiego i Zenona Martyniuka, którzy w zupełnie odmienionych aranżacjach z towarzyszeniem orkiestry Tomasza Szymusia zaśpiewali swoje największe przeboje.

Podczas gali Polsat przypomniał swoje kultowe teleturnieje, filmy i seriale, takie jak „Świat według Kiepskich” (emisja w kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2 i ATM Rozrywka TV - więcej tutaj). - Uhonorowaliśmy wielkich sportowców, których walkę o medale i drogę do sukcesów niejednokrotnie transmitowaliśmy na antenie Polsatu. Na moment znów wróciliśmy do naszych letnich festiwali i programów talent - show, które wykreowały wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej. W materiałach archiwalnych mogliśmy zobaczyć, jak rodziły się „Informacje” - pierwszy niezależny serwis informacyjny w polskiej telewizji czy pierwszy talk show „Na każdy temat”. Koncert był podziękowaniem dla widzów, którzy od samego początku byli i są najważniejsi dla Telewizji Polsat - informuje nadawca.
 
Uczestnicy gali z okazji 25-lecia telewizji Polsat, foto: Cyfrowy Polsat
Uczestnicy gali z okazji 25-lecia telewizji Polsat, foto: Cyfrowy Polsat
Uczestnicy gali z okazji 25-lecia telewizji Polsat, foto: Cyfrowy Polsat
Uczestnicy gali z okazji 25-lecia telewizji Polsat, foto: Cyfrowy Polsat
Uczestnicy gali z okazji 25-lecia telewizji Polsat, foto: Cyfrowy Polsat
Uczestnicy gali z okazji 25-lecia telewizji Polsat, foto: Cyfrowy Polsat

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...