reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Polska TV kupuje udziały Zoom TV

dodano: 2017-12-14 11:09 | aktualizacja: 2017-12-14 12:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: Kino Polska TV S.A.

Zoom TV Zarząd spółki Kino Polska TV S.A. poinformował, że w dniu 23 stycznia 2018 roku kupi od Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej za 10 milionów złotych 236 udziałów spółki Cable Television Networks & Partners sp. z o.o. – nadawcy naziemnego kanału telewizyjnego Zoom TV – stanowiących 30% w kapitale zakładowym.

ZOOM TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki temu Kino Polska TV SA będzie posiadać 100% udziałów w kapitale zakładowym Cable Television Networks & Partners sp. z o.o. i stanie się jedynym właścicielem Zoom TV.

Jak mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA, transakcja planowana była już od pewnego czasu jako element strategii rozwojowej Grupy Kino Polska.
 

Z jednej strony odczuwamy żal z powodu rozstania z PIKE, naszym wieloletnim partnerem, z którym w stosunkowo krótkim czasie udało nam się wypracować tak wiele wartościowych synergii, zwłaszcza na obszarze dystrybucji i produkcji unikalnych treści. Z drugiej strony, mając na uwadze podjęte już przez nas długofalowe działania oraz wyzwania, jakie stoją przed Grupą Kino Polska w kontekście rozwoju międzynarodowego w okresie następnych 3-5 lat, w naszej ocenie jest to najlepszy moment na nabycie pozostałych udziałów w CNT&P. Pełna kontrola nad Zoom TV da nam elastyczność w budowaniu synergii z pozostałymi produktami międzynarodowymi Grupy, przede wszystkim paczką ‘Polish Pack’ dystrybuowaną już obecnie na terenie UE i w Stanach Zjednoczonych.

– tłumaczy Bogusław Kisielewski. 

Grupa Kino Polska planuje przekształcenie Zoom TV w wieloplatformową, skierowaną do Polonii markę międzynarodową o charakterze uniwersalnym, będącą doskonałym suplementem do międzynarodowej oferty filmowej Grupy, zarówno w interakcji z marką Kino Polska, jak i FilmBox.
 

Jeszcze raz dziękujemy PIKE i fundacji PIKSEL za wspaniałą współpracę i nieocenione wsparcie zarówno w trudnym okresie walki o koncesję, jak i w trakcie wciąż trwającego procesu budowania zasięgu

– mówi Bogusław Kisielewski.

Obecnie spółka Kino Polska TV SA dystrybuuje także następujące kanały: filmowe Kino Polska, Kino TV, FilmBox Premium HD, FilmBox Extra HD, FilmBox Action, FilmBox Family i FilmBox ArtHouse oraz tematyczne Kino Polska Muzyka, DocuBox HD, FightBox HD, FunBox UHD, Fast&FunBox HD, 360 Tunebox, FashionBox HD, Gametoon HD, Erox HD i Eroxxx HD.

Zoom TV to ogólnopolski kanał telewizyjny, który nadaje m.in. w ramach MUX 8 w naziemnej telewizji cyfrowej. Jest także w wielu kablówkach i platformach satelitarnych. Jego wyjątkowa i uniwersalna ramówka oferuje rozrywkę dla każdego.

Oferta programowa Zoom TV to światowe hity filmowe z doborową obsadą, emocjonujące seriale, interesujące dokumenty oraz najnowsze wiadomości z regionów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS 5/6

Multiswitch Opticum 5/6 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

150 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...
reklama