reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja: w 2 miesiące ograniczono dostęp do 41 pirackich stron

dodano: 2017-12-14 17:33
autor: HP | źródło: cableman.ru

pirat czaszka piractwo sharing Rosyjski Roskomnadzor (RKN) tylko przez 2 miesiące nowego mechanizmu do zwalczania piractwa internetowego podjęła działania na terytorium Rosji w celu likwidacji 41 kopii trackerów torrentowych, wcześniej zablokowanych przez Moskiewski Sąd Miejski pod zarzutem naruszenia praw autorskich.

czaszki piractwo sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że nowe, rosyjskie przepisy dotyczące walki z piractwem zaczęły działać 1 października 2017 r. Według nich, Ministerstwo Komunikacji Federacji Rosyjskiej na podstawie wniosku właściciela lub organu federalnego rozstrzyga, czy jest możliwe, aby zakwalifikować daną witrynę do  pirackich witryn, które są blokowane przez Sąd Miejski w Moskwie. W przypadku pozytywnej decyzji RKN umieszcza taką stronę w rejestrze naruszających prawa autorskie, po czym rosyjscy operatorzy telekomunikacyjni powinni ograniczyć dostęp do niej, a usługi wyszukiwania - aby usunąć informacje o nim z wyniku wyszukiwania.

Za kopie trackerów torrentowych w Rosji uznano:
rutor (18 kopii); rustorrents (9); rutracker (5); nnm-club (5); goldenshara (2); torrentino (2).

Dostęp do nich jest obecnie ograniczony przez operatorów telekomunikacyjnych. Ogólnie od 1 października wpłynęło 295 decyzji Ministerstwa Komunikacji w sprawie uznawania witryn za kopie pirackich zasobów internetowych zablokowanych w Rosji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama