reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4. „Bitwa tenorów na róże” w TVP2 i TVP Polonia

dodano: 2017-12-16 04:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „Bitwa tenorów na róże” We wtorek, 21 listopada br. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbyła się czwarta „Bitwa tenorów na róże”. Koncert poprowadzili Alicja Węgorzewska-Whiskerd oraz Tomasz Tylicki („Pytanie na śniadanie” w TVP2 i TVP Polonia). W sobotę, 16 grudnia br. o godz. 20:05 widowisko to pokaże premierowo TVP2. W kolejnych dniach koncert ten wyemituje TVP Polonia.

TVP2 TVP 2 Dwójka „Bitwa tenorów na róże”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbyła się czwarta edycja turnieju tenorów zatytułowanego „Bitwa tenorów na róże”. Czterech tenorów staje do muzycznej rywalizacji. Walczą o sympatię publiczności i Platynową Różę. Jak czytamy w opisie, bitwa turniej - widowisko muzyczne jest popisem talentu i wybitnych umiejętności artystów muzyki operowej i operetkowej. Śpiewacy walczą o tytuł najlepszego tenora, a inspiracją jest dla nich Jan Kiepura. Platynową Różę przyznaje zgromadzona na koncercie publiczność. Dodatkowo wręczone są: Złota Róża, Srebrna oraz Brązowa.

W tegorocznej edycji „Bitwy tenorów na róże” wystąpili Albert Memeti, Sławomir Naborczyk, Mirosław Niewiadomski i Tomasz Tracz. Tenorom towarzyszyły śpiewaczki operowe i operetkowe: Grażyna Brodzińska, Dawn Marie Kasprow, Edyta Piasecka, Alicja Węgorzewska-Whiskerd. Artyści wystąpili w porywających duetach. Ponadto solistki zaprezentowały się również w swoich popisowych partiach. Podczas koncertu zaplanowano również pojedynek na smyczki. Popis wirtuozerii dali skrzypkowie Bogdan Kierejsza i Mateusz Wolski. W programie koncertu każdy z tenorów wykonał wybraną arię operową, pieśń neapolitańską oraz duet z operową divą. Usłyszymy również wspólny występ tenorów, w którym musieli wykazać się kunsztem i biegłością techniczną. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmoników Olsztyńskich pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. 

Koncert poprowadzą Alicja Węgorzewska-Whiskerd oraz Tomasz Tylicki („Pytanie na śniadanie” w TVP2 i TVP Polonia - więcej tutaj).

Czwarta „Bitwa tenorów na róże” - o koncercie - reżyser: Bolesław Pawica; scenografia: Anna Brodnicka; scenariusz: Alicja Węgorzewska; wykonawcy: Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Dawn Marie Kasprow, Grażyna Brodzińska, Alicja Węgorzewska, Edyta Piasecka, Albert Memeti, Sławomir Naborczyk, Mirosław Niewiadomski, Tomasz Tracz i Orkiestra Filharmoników Olsztyńskich (więcej tutaj).

4. „Bitwa tenorów na róże” - emisja w sobotę, 16 grudnia 2017 roku o 20:05 w TVP2. Koncert ten będą mogli również oglądać widzowie TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...