reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W planach uruchomienie kanałów 3 i 4 słowackiej telewizji

dodano: 2017-12-18 15:09 | aktualizacja: 2017-12-20 20:25
autor: Jerzy Kruczek | źródło: satelitnatv.sk

RTVS_Spravy_slovakia_360px.jpg RTVS przygotowuje się do uruchomienia trzeciego i czwartego kanału. Przychody słowackiej publicznej telewizji i radia RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska) w 2018 są planowane na poziomie około 129,5 mln euro. Całkowite koszty to natomiast około 128,7 mln euro. Jest już projekt budżetu na 2018 r., zatwierdzony przez radę RTVS, z którego wynika, że mogą powstać kanały 3 i 4 publicznej telewizji na Słowacji. Na razie są Jednotka (Jedynka) i Dvojka (Dwójka)

Jednotka_Dvojka_slovakia_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trojka miałaby się skupić na wiadomościach, sporcie i sprawach bieżących, a także na stylu życia i dokumentach. Štvorka ma być kanałem dla dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Przyszłoroczny projekt budżetu opiera się na fakcie, że RTVS będzie dysponować w porównaniu do niższych dochodów w 2017 roku w wysokości 4,4 mln euro ze względu na zmniejszenie zamówień ze strony państwa, opłat za usługi publiczne oraz innych własnych dochodów. Z tego powodu RTVS spodziewa się oszczędności w 2017 r. i wyższych przychodów w wysokości 5,7 mln euro. Czynniki te pozwoliły zbudować zrównoważony budżet i jednocześnie pokryć podstawowe wymagania dotyczące produkcji i nadawania programów własnej produkcji telewizyjnej i radiowej w 2018 roku.

Na razie nie ma pewności kiedy faktycznie powstałyby dwa kolejne słowackie kanały publicznej RTVS.

Źródło: satelitnatv.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obrotnica DiSEqC SG2100A

Obrotnica sterowana sygnałem DiSEqC1.2 wprost z tunera cyfrowego tylko przez...

350 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama