reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trendy cyberbezpieczeństwa w 2018

dodano: 2017-12-20 17:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: Irdeto

Irdeto_e_book_2017_360px.jpg Irdeto - specjalistyczna firma zajmująca się zabezpieczaniem platform, opublikował swoje roczne prognozy na 2018 r., zwracając uwagę na dostarczanie treści i trendy dotyczące bezpieczeństwa w mediach i rozrywce. Sprawdź jakie są trendy cyberbezpieczeństwa w 2018 r.

Irdeto_e_book_2017_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tak powstał e-book Irdeto: Disruptive Technologies, Consolidation and Cybersecurity: 2018 Trends in the Connected World dotyczący przełomowych technologii, konsolidacji i cyber​​bezpieczeństwa w 2018 z trendami w globalnej sieci, z wieloma komentarzami od wielu liderów z branży i z firmy Irdeto.

Tematy obejmują:
  • rosnącą konkurencję ze strony OTT, zarówno dla praw i widzów,
  • ciągłą walkę z piractwem,
  • innowacyjność wideo IP i 4K,
  • Android TV,
  • potencjał sztucznej inteligencji,
  • znak wodny staje się wymogiem właścicieli treści wideo,
  • e-sport urośnie w siłę,
  • inwestycje w lokalne treści.

Rozwój branży mediów i rozrywki w ciągu ostatniego roku nabrał tempa i jesteśmy coraz bliżej punktu, w którym krajobraz jest nie do poznania po zaledwie 5 latach

- powiedział Doug Lowther, CEO Irdeto.

Duża część tej ewolucji była napędzana przez innowacje technologiczne, gigantów z innych sektorów wchodzących w tę przestrzeń i rozdrobnienie ekosystemu. Obok mnóstwa wyzwań wychowany przez ten szybkiej ewolucji, branża mediów i rozrywki nadal stoi przed widmem cyberprzestępczości i piractwa, które nadal rośnie. Ewolucja w połączeniu z nawykami konsumentów i ochrona inwestycji w zawartość będą miały zasadnicze znaczenie dla zapewnienia dalszej siły branży. 


Informacje i prognozy z e-booka Irdeto obejmują:

Wzrost konkurencji zarówno ze strony podmiotów prawnych, jak i nielegalnych. 

Nielegalne usługi pirackie często potrafią tak zmylić widzów, że ci są skłonni uwierzyć, że to usługi zgodne z prawem. Operatorzy płatnej telewizji stają w obliczu potencjalnej rezygnacji abonentów z tańszych nielegalnych usług. Rok 2018 to rok, w którym branża medialna wreszcie zacznie postrzegać piratów jako konkurencję. Jednak konkurencja będzie w coraz większym stopniu pochodzić od legalnych dostawców treści, a zainteresowanie operatorów wzrośnie wokół potęgi 4 firm technologicznych, ponieważ zwiększają one swoją obecność w treści i w rozrywce.

Więcej fuzji i rezygnacja z pośredników, bo liczyć się będzie zawartość.

Twórcy treści odczuwają presję i są do pewnego stopnia pozycjonowani jako platformy. Wymaga to silnej rozpoznawalności marki i lepszej zawartości. Większe studia przejmują coraz większą odpowiedzialność za swoje treści i stają się dystrybutorami końcowymi, rezygnując z pośredników. To przyczyni się do konsolidacji w przestrzeni OTT, ponieważ wyzwaniem dla nowych i mniejszych graczy staje się, czy mogą przyciągnąć wystarczającą liczbę widzów? Dlatego w 2018 r. fuzje również wydają się logiczne, aby stworzyć jednostki/firmy wystarczająco silne, aby kierować je bezpośrednio do konsumentów.

Trzeba zapomnieć o starych sposobach robienia biznesu - czas na zmiany.

Dla operatorów konkurowanie ze spółkami internetowymi wchodzącymi do branży medialnej jest trudne. Android TV pojawił się w ciągu ostatnich kilku lat jako obiecująca platforma dla operatorów, którzy prześcigają się, choć mają zaskakującego sojusznika - Google. Rok 2018 będzie prawdopodobnie rokiem przełomowym dla operatorów, którzy są gotowi odejść od tradycyjnego oprogramowania pośredniego i zyskać równe szanse jak konkurenci korzystający z Internetu czy Android TV. Będzie to również rok, w którym wszyscy gracze w ekosystemie uznają potrzebę wykorzystania sieci IP w porównaniu z tradycyjnymi sieciami emisji.

Wpływ sztucznej inteligencji, Blockchain [zdecentralizowana platforma transakcyjna] i 5G na piractwo.

W 2018 r. właściciele praw będą się jeszcze bardziej naciskać na piractwo, wraz z pojawieniem się sztucznej inteligencji i innych nowości [jak w tytule]. Tymczasem tzw. Blockchain i nadejście 5G mają ogromny potencjał, który niewielu docenia. Będzie on miał zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na media i przemysł rozrywkowy. Piraci mogą wykorzystać tzw. Blockchain do przyspieszenia redystrybucji treści, ale istnieją również możliwości w wykorzystaniu Blockchain dla właścicieli treści i posiadaczy praw, szczególnie w zakresie cech kryptowalut, niezmienności, śledzenia własności i inteligentnych kontraktów. Tymczasem zwiększona łączność danych dozwolona przez 5G przyspieszy przyjmowanie możliwości OTT, ale może również ułatwić dystrybucję i konsumpcję pirackich treści.

Znak wodny i prawo pomogą w walce z piractwem.

Ponieważ walka z piractwem trwa nadal, znak wodny tzw. watermarking jest technologią, która staje się coraz ważniejsza, a w 2018 roku właściciele praw sportowych coraz częściej będą wymagać znaków wodnych w umowach licencyjnych - bez tego ani rusz wśród nadawców takich treści. W 2018 r. można również zaobserwować ruch w programie prac legislacyjnych. Tendencja w prawie będzie taka, że to dostawcy usług internetowych będą musieli działać szybciej przeciwko nielegalnym treściom.

Inwestycje w lokalne treści i e-sport będą rosnąć.

Treści lokalne staną się ważniejsze na rynku w 2018 r. Zwiększone inwestycje w te treści będą częściowo napędzane przez ciągłą ekspansję globalnych usług OTT, gdy będą zdobywać przewagę na lokalnych rynkach. Ponadto wzrośnie inwestycja w e-sport. Juniper Research prognozuje, że konsumpcja e-sportu i gier strumieniowych przyniesie 3,5 mld dol. przychodu do 2021 r.  Tu bardzo ważne jest ciągłe monitorowanie cyfrowego rynku w celu zrozumienia i zidentyfikowania miejsc, w których nowe lub pojawiające się zagrożenia mogą być powszechne, a wraz z tym przewidywanym wzrostem, w roku 2018 będzie można zobaczyć nowe zagrożenia, które mogą pojawić się w e-sporcie.

WNIOSEK:
Zapowiada się ciekawie, szczególnie za 5 lat, gdy rynek branży medialnej zmieni się tak, że teraz nawet nie mamy o tym pojęcia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

550 zł Więcej...
reklama