reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kiedy kanały Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5?

dodano: 2017-12-23 19:57
autor: Janusz Sulisz | źródło: rozhlas.cz

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Discovery planuje jak najlepiej wykorzystać Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Eurosport chce, aby operatorzy oferowali IO na więcej niż dwóch kanałach. Kiedy kanały Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5?

Discovery igrzyska olimpijskie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Paneuropejski kanał tematyczny Eurosport i jego właściciel Discovery Communications, planują zaoferować operatorom płatnej telewizji pokazywanie nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu na więcej niż dwóch istniejących kanałach. Od 9 do 25 lutego 2018 r. powinny pojawić się 3 nowe stacje Eurosportu nadawane tymczasowo - Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5 - oczywiście w wysokiej rozdzielczości (HD).

Discovery jest wyłącznym właścicielem praw do transmisji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej, sprzedając prawa do poszczególnych podmiotów, takich jak Telewizja Polska czy Telewizja Czeska, a następnie sprzedawane są sublicencje. Co ciekawe, kilku czeskich operatorów płatnej telewizji, w tym UPC Česká republika i O2 Czech Republic, operator platformy IPTV - O2TV, otrzymało oferty na emisję 3 nowych kanałów Eurosportu. 

Na razie nie wiadomo, czy taka oferta pojawi się w Polsce i czy u nas pojawią się kanały Eurosport 3-5, bo w naszym kraju Igrzyska Olimpijskie z  Pjongczangu pokazywać ma TVP. Przypomnijmy, że to Telewizja Polska na zasadzie sublicencji uzyskała wyłączne prawa do transmisji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w kanałach otwartych oraz niewyłączne w Internecie. Wiadomo, że Eurosport - kanał z portfolio Discovery, zachowa pełne prawa do transmisji igrzysk w telewizji płatnej oraz poprzez swoje platformy cyfrowe.

Sport.tvp.pl to nie kanał liniowy - czas na TVP Sport na MUX8.
Fakt, że pokazywanie poszczególnych zawodów na Internecie w ramach sport.tvp.pl może być zyskowne, ale co kanał liniowy to liniowy. Telewizja Polska korzysta z tylko jednego, satelitarnego kanału TVP Sport HD, którego nie ma w DVB-T (przez to oglądalność jest słabsza niż by mogła być, a MUX 8 czeka...) i dwóch anten najbardziej oglądanych podczas takich wydarzeń sportowych - TVP1 i TVP2. Kompletnie „zaginął w akcji” kanał TVP HD, który kiedyś był dodatkowo wykorzystywany do celów emisji sportu. Nie ma kiedyś obiecywanego TVP Premium, albo zupełnie nowej opcji - TVP Sport 2, a Telewizja Polska przy natłoku transmisji sportowych traci i to sporo - na oglądalności i na reklamie - nie mówiąc o zainteresowaniu operatorów płatnej telewizji.

Jeśli TVP chce zyskać widzów zainteresowanych zimowymi sportami podczas IO w Pjongczangu, to będzie musiała się nieco postarać. Nawet samo włączenie do MUX 8 kanału TVP Sport - pytanie czy w HD czy w SD - to  i tak zbyt mało. Tu powinien być krok dalej, skoro Eurosport może uruchomić w płatnej telewizji 3 nowe kanały, ale co ma w głowie Prezes Kurski to nikt nie wie...

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...
reklama