reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Czy nc+ dołączy do oferty telewizję wPolsce.pl?

dodano: 2017-12-23 20:45 | aktualizacja: 2017-12-25 20:24
autor: Daniel Gadomski | źródło: satkurier.pl

wPolsce.pl wPolscePL Cyfrowy Polsat zdecydował się na wprowadzenie sympatyzującego z rządem kanału wPolsce.pl kilka miesięcy po pierwszych podobnych decyzjach operatorów kablowych. Jak postąpi druga co do wielkości platforma cyfrowa nc+?

wPolsce.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przed nc+ twardy orzech do zgryzienia.
Mieć ciastko czy je zjeść. Jeśli wprowadzi do oferty telewizję związaną ze spółką braci Karnowskich narazi się na krytykę abonentów o liberalnych poglądach. Na forach dyskusyjnych już wygrażają, że rozwiążą umowę, jeśli ich operator porozumie się w sprawie wprowadzenia stacji. Kilka lat temu nc+ wprowadziła TV Republikę. Najpierw kanał był dostępny na pozycji 16. listy programów, ale po wielu krytycznych uwagach abonentów przeniesiono go na pozycję 216. Gdyby ktoś zbadał preferencje polityczne abonentów dwóch polskich platform, to zapewne wyszłoby, że bardziej konserwatywny światopogląd mają klienci Cyfrowego Polsatu. Uchodząca kiedyś za lewicową Superstacja straciła część widzów, po tym jak nc+ przeniesiono ją z pozycji 21 na pozycję 46 (dużą część widzów tego kanału to właśnie abonenci nc+).
 
Należy zwrócić uwagę, że nc+ to część abonentów dawnej CYFRY+ (a więc m.in. kibiców o prawicowych poglądach, którzy chcą oglądać polską ligę) i część abonentów dawnej platformy n, założonej przez liberalny TVN. To właśnie ta część klientów może reagować alergicznie na ewentualny nowy kanał. Z drugiej jednak strony nie słychać głośnych protestów przeciwko obecności na platformie kanałów TVP1, TVP2 czy TVP Info, które są o wiele bardziej prorządowe niż prywatna telewizja wPolsce.pl albo portal wPolityce.pl. Na łamach tych mediów zdarzają się krytyczne artykuły o poczynaniach rządu a w TVP nie.
 
Zastanawiam się, co jeszcze musi zrobić minister Jan Szyszko, by „wypaść z łask” swoich szefów? W zasadzie zrobił już wszystko, co powinno go skompromitować

- pisała na przykład w marcu br. na portalu wPolityce.pl Anna Sarzyńska, która w telewizji wPolsce.pl jest sejmową korespondentką.
Pieniądze nie śmierdzą i wydaje się, że jeśli nc+ chce zarabiać na jednej piątej społeczeństwa (tyle mniej więcej osób zagłosowało w wyborach na PiS, jeśli uwzględnimy, że połowa społeczeństwa nie poszła na wybory) to powinna wprowadzić kanał do oferty. Być może warto zrobić porządki na liście kanałów i umiejscowić wPolsce.pl obok TV Republika i TVP Info natomiast TVN24, TVN24 BiS obok Polsat News, Polsat News 2 i Superstacji. Wtedy będą zadowolone obie strony. Oczywiście część osób może narzekać, że płaci za kanał, za który nie chce płacić.

Ale czy wszyscy oglądają np. Disney Junior albo CBS Reality, które są dostępne w podstawowych pakietach?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...