reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nawiązano łączność z satelitą AngoSat-1

dodano: 2017-12-29 16:07 | aktualizacja: 2017-12-29 16:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: cableman.ru

Zenit_Angosat_1_360px.jpg Specjalistom jednak udało się nawiązać kontakt z pierwszym satelitą Angoli. Połączenie z pierwszym angolskim satelitą telekomunikacyjnym AngoSat-1, które utracono po uruchomieniu, zostało przywrócone. Rosyjscy specjaliści RKK Energia, którzy zbudowali satelitę, odebrali z satelity informacje telemetryczne.

Angosat_1_angola_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według specjalistów z RKK Energia otrzymane informacje pokazują, że wszystkie parametry pokładowych systemów satelity AngoSat-1 są normalne.

Przypomnijmy, że satelita został wyniesiony z kosmodromu Bajkonur 26 grudnia 2017 r. Sam start zakończył się sukcesem, ale po odłączeniu się od górnego członu Fregat zerwana została łączność z satelitą. Przyczyny tego incydentu nie są jeszcze znane. Przedstawiono kilka wersji, według których eksperci twierdzili, że satelita prawdopodobnie był czasowo całkowicie nieczynny lub nawet, że został już utracony.

AngoSat-1 jest przeznaczony do nadawania z pozycji 14,5°E z 16 transponderów pasma C i 6 transponderów pasma Ku na terytorium Angoli i całego kontynentu afrykańskiego, a także części Europy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

550 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...
reklama