reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec Shopping TV. W jego miejscu nowy kanał

dodano: 2018-01-01 19:18 | aktualizacja: 2018-01-01 19:37
autor: RO | źródło: mediananny.com/satkurier.pl

Shopping TV 1 stycznia 2018 roku nadawanie zakończył ukraiński kanał telezakupowy Shopping TV. Słoweński biznesmen Sandi Czeszko, posiadający grupę telewizyjną Studio Moderna, nie uiścił opłaty za przedłużenie licencji o kolejne 10 lat, którą uzyskał w listopadzie 2017r.. Od Nowego Roku zamiast Shopping TV jest transmitowany kanał Natali, co w pewnym sensie może być sprytnym rozwiązaniem obejścia ukraińskich przepisów. Kto stoi za kanałem Natali?

Shopping TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ukraińskie prawo medialne nakazuje nadawcom starającym się o przedłużenie licencji na nadawanie swoich kanałów do uiszczenia opłaty licencyjnej. Tymczasem zaraz po pozytywnej akceptacji o udzieleniu nowej licencji, nadawca zmienił kierunek rozwoju na Ukrainie. Telewizja Shopping TV zatrudniała do 10 osób. Część ekipy przeszło do innych struktur, a część zakończyło współpracę po wygaśnięciu umów. Tylko projekt telewizyjny został zamknięty. Sklepy Studio Moderna i strona internetowa mają funkcjonować. Studio Moderna ma też kontynuować produkcję treści dla wielu kanałów, z którymi posiada umowy.

Shopping TV nie jest pierwszym wyspecjalizowanym w telesprzedaży kanałem, który porzucił szansę rozwijania się na Ukrainie. W przeszłości ukraiński regulator wydał, a później anulował licencję na nadawanie kanału Juweliroczka rosyjskiej grupy VES Media. Ukraińscy widzowie pamiętają dobrze kanał TV Sale Ukr, którym kierował Szwed Per Anders Everbring i w 2014 roku został wyłączony. Obecnie na Ukrainie pozostają Boutique TV (zarządzany przez dwóch obywateli USA) i Karavan TV (kierują nim Jelena Archipcewa i Tatiana Wowk z Kijowa).

Parametry techniczne kanału Natali (Shopping TV):
Astra 4A (4,8°E)
tp. B19 (12,073 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: NATALI
PID V: 6591 (MPEG-2/SD)
PID A: 6592 (ukr)
PID PCR: 6591
SID: 6590
PID PMT: 6590
Provider: -
Kodowanie: brak (FTA)

Podobna zamiana dotknęła też transmisji na satelicie Amos 7 (4°W) w pakiecie Ukrkosmos z częstotliwości 12,348 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).
 
Przekaz testowy nowego kanału Natali

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...
reklama