reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

9 rosyjskich rakiet Sojuz ST dla satelitów OneWeb

dodano: 2017-12-29 16:25
autor: RO | źródło: Roskosmos

OneWeb Aż 9 rosyjskich rakiet nośnych Sojuz zostało już zakontraktowanych, aby wynieść satelity OneWeb. Dyrektor generalny firmy OneWeb, Eric Béranger, mówił o tym podczas sesji panelowej na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym 2017 w Petersburgu.

OneWeb


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma OneWeb i rosyjski system łączności satelitarnej Goniec wyniosą 882 satelity telekomunikacyjne z Bajkonuru i Kourou, tworząc w ten sposób największą na świecie konstelację satelitarną, aby zapewnić dostęp do Internetu w przystępnych cenach dla wszystkich.

Glawkosmos (siostrzana spółka agencji kosmicznej Roskosmos) zawarła kontrakty z francuską Arianespace i rosyjsko-francuskim Starsem na wystrzelenie satelitów grupy OneWeb z wykorzystaniem rakiet nośnych Sojuz. Już zakontraktowano 9 wyniesień z wyprowadzeniem 10 satelitów OneWeb przy pierwszym wystrzeleniu i po 32-36 satelitów przy każdym kolejnym.

Roskosmos w 2017 roku przeprowadził 20 pomyślnych wyniesień rakiet z kosmodromów Bajkonur, Plesieck i Gujańskiego Centrum Kosmicznego w Kourou.

Pierwsze satelity OneWeb polecą w 2018 roku. Oczekuje się, że w sumie Rosja wyprowadzi na orbitę 672 satelity dla sieci.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

45 zł Więcej...
reklama