reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat: Ewa Wachowicz ma już własną restaurację

dodano: 2018-01-02 22:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat „Ewa gotuje” Ewa Wachowicz Ewa Wachowicz, gospodyni emitowanego w kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Polsat Film, ATM Rozrywka TV i Food Network programu „Ewa gotuje” oraz jurorka w nadawanym w kanale Super Polsat programie „Top Chef”, ma już własną restaurację. Gwiazda Polsatu w sercu Krakowa otworzyła Zalipianki.

Polsat „Ewa gotuje” Ewa Wachowicz


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ewa Wachowicz, producentka telewizyjna m.in. programu „Ewa gotuje”, który od dziesięciu lat emitowany jest na antenie telewizji Polsat (emisja także w kanałach Polsat 1, Polsat 2, Polsat Film, ATM Rozrywka TV i Food Network - więcej tutaj), autorka książek kulinarnych i jurorka programu „Top Chef” (emisja w kanale Super Polsat - więcej tutaj), otworzyła w sobotę, 30 grudnia 2017 roku w Krakowie restaurację w kultowym lokalu Zalipianki. W samym centrum miasta serwować będzie kuchnię małopolską i krakowską z nowoczesnym twistem.

Ewa Wachowicz długo szukała odpowiedniego miejsca dla swojej restauracji. Znalazła je przy samym Rynku Głównym w Krakowie, na rogu ulicy Szewskiej i Plant. W legendarnym lokalu U Zalipianek, gdzie spotykali się kiedyś studenci, pary wyznawały sobie miłość i się zaręczały...

- Od dawna marzyłam o własnej restauracji, jeszcze zanim zaczęłam nagrywać program „Ewa gotuje” - mówi Ewa Wachowicz. - Teraz to marzenie się spełnia i w samym sercu Krakowa będę serwować kuchnię polską, małopolską i krakowską we współczesnym wydaniu - dodaje.


W restauracji Zalipianki Ewa Wachowicz, która wraz z tarasem pomieści ponad 100 gości, do godziny 13:00 będzie można zjeść śniadania z wypiekanymi na miejscu podpłomykami, wytwarzanymi w restauracji lub dostarczanymi przez lokalnych wytwórców wędlinami, pasztetami oraz przetworami. W menu znajdą się też m.in. śledź w trzech smakach, sałata z szyjkami rakowymi z sosem z nasturcji, zalewajka na wędzonce z kurkami i jajkiem przepiórczym, rosół z domowej kaczki i kury, słynna maczanka po krakowsku z podpłomykiem, tradycyjny kotlet schabowy z kością, udko kacze z pieca, ale też kluski leniwe z sosem grzybowym i oscypkiem lub na słodko z palonym masłem i szałwią.

- Naturalnie nie zabraknie też moich ulubionych słodkości - mówi Ewa Wachowicz. - Na deser będzie można zjeść u mnie między innymi sernik krakowski z wiśniami, szarlotkę na rubinoli z lodami waniliowymi czy bezę Meringue z konfiturą z owoców leśnych i bita śmietaną. Do karty dodałam też przepyszne koktajle mleczne - dodaje.


Wnętrze restauracji, to efekt pracy artystów - plastyka Roberta Piątka oraz Sebastiana Gomułki i Andrzeja Górnisiewicza, autorów wielu filmowych scenografii i dekoracji wnętrz m.in. w filmie „Wołyń”.

- W każdej z sal są elementy Zalipia, które można zobaczyć w nowej aranżacji na Młodą Polskę i Wyspiańskiego. Niektóre stare malunki ze ścian udało się nam odzyskać - były pod siedmioma warstwami farby - podkreśla Ewa Wachowicz. - Pomysł pojawił się, gdy niedawno zostałam zaproszona do narodowego czytania „Wesela" jako Panna Młoda. Ubrałam strój krakowski, który miałam od czasów wyborów Miss Świata, założyłam koronę, którą nosiła Panna Młoda sto lat temu i ktoś mi wtedy powiedział: „Ewa, ty jesteś taka krakowska w tej koronie”. Stwierdziłam, że to jest właśnie to! - dodaje.


Ewa Wachowicz otworzyła restaurację w sobotę, bez pompy i oficjalnych uroczystości. Pierwsi goście stwierdzili, że w Zalipianki Ewa Wachowicz jest „mega smacznie!”.
 
Gwiazda Polsatu ma już własną restaurację. Ewa Wachowicz w sercu Krakowa otworzyła Zalipianki, foto: Mieczysław Małek/One Step Studio
Gwiazda Polsatu ma już własną restaurację. Ewa Wachowicz w sercu Krakowa otworzyła Zalipianki, foto: Mieczysław Małek/One Step Studio
Gwiazda Polsatu ma już własną restaurację. Ewa Wachowicz w sercu Krakowa otworzyła Zalipianki, foto: Mieczysław Małek/One Step Studio
Gwiazda Polsatu ma już własną restaurację. Ewa Wachowicz w sercu Krakowa otworzyła Zalipianki, foto: Mieczysław Małek/One Step Studio


„Ewa gotuje” - emisja w kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Polsat Film, ATM Rozrywka TV i Food Network; „Top Chef” - emisja w kanale Super Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 250 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...