reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat najchętniej oglądaną stacją 2017 roku

dodano: 2018-01-03 18:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

25 lat Polsat „W rytmie serca” (emisja w kanałach Polsat 1, Polsat 2 i Super Polsat), „Wydarzenia” (w stacjach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Super Polsat, Polsat News i Polsat News 2), „Płocka noc kabaretowa”, „Dancing With The Stars. Taniec z gwiazdami”, Polsat SuperHit Festiwal, „Kevin sam w Nowym Jorku”, „15-lecie Kabaretu Neo-Nówka: Schody do nieba” czy mecze polskich piłkarzy i siatkarzy to przeboje Polsatu w roku 2017, roku 25-lecia stacji.

25 lat Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Jubileuszowy rok 25-lecia Telewizja Polsat kończy na pozycji lidera, wśród najchętniej oglądalnych stacji telewizyjnych w Polsce. Wielkie koncerty muzyczne i festiwale, widowiska kabaretowe, transmisje z najważniejszych wydarzeń sportowych, a także rozrywka, filmy i seriale oraz rzetelna informacja i publicystyka to elementy programowe, które w dużej mierze rzutowały na doskonały wynik stacji wśród wszystkich badanych - czytamy w komunikacie (więcej tutaj). Jak poinformował nadawca, Polsat zanotował 10,9 proc. udziałów, wobec 9,9 proc. TVN-u oraz 9,6 proc. TVP1 i 7,8 proc. TVP2. W grupie 16-49 rok 2017 Polsat zakończył bardzo dobrym wynikiem 12,4 proc. SHR (więcej tutaj).
 
Przeboje telewizji Polsat w 2017 roku, foto: Cyfrowy Polsat
Przeboje telewizji Polsat w 2017 roku, foto: Cyfrowy Polsat


- To telewizja Polsat jest najchętniej oglądalną stacją telewizyjną w Polsce - czytamy w komunikacie. Wśród 20 pozycji programowych z najwyższą widownią w ubiegłym roku na antenie telewizji Polsat, znalazły się m.in mecze eliminacji piłkarskiego mundialu w Rosji (więcej tutaj), „Wydarzenia” (emisja w stacjach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Super Polsat, Polsat News i Polsat News 2 - więcej tutaj), „W rytmie serca” (emisja w kanałach Polsat 1, Polsat 2 i Super Polsat - więcej tutaj), „Dancing With The Stars. Taniec z gwiazdami” (więcej tutaj), Polsat SuperHit Festiwal (więcej tutaj), „Kevin sam w Nowym Jorku” (więcej tutaj), „Płocka noc kabaretowa” (więcej tutaj), „15-lecie Kabaretu Neo-Nówka: Schody do nieba” (więcej tutaj), spotkania Polaków w piłkarskich mistrzostwach Europy U-21 (więcej tutaj) oraz mecze siatkarzy (więcej tutaj).  

Wśród stacji grupy Polsat największe wzrosty zanotowały Super Polsat - wzrost o 140 proc., przy udziałach 0,84 proc. w grupie 16-49 i 0,78 proc. w grupie 4+, oraz TV4 - wzrost o 12 proc., przy udziałach 4,1 proc. w obu grupach audytoryjnych w 2017 roku. Najchętniej oglądalną stacją sportową w grupie 16-49 pozostaje Polsat Sport, który ubiegłym roku osiągnął wynik na poziomie 0,35 proc. SHR.

Cała Grupa Polsat w grupie 4+ zanotowała 22,99 proc. (wzrost rok do roku o 0,41 proc.), zaś w grupie komercyjnej 16-49 mijający rok zakończyła wynikiem 24,39 proc. (dane za Cyfrowym Polsatem).
 
Barbara Kurdej-Szatan w serialu „W rytmie serca”, foto: Cyfrowy Polsat
Barbara Kurdej-Szatan w serialu „W rytmie serca”, foto: Cyfrowy Polsat

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

219 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...
reklama