Radwańska z Bellis w 2. rundzie WTA Sydney

dodano: 2018-01-09 10:27
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl

Radwanska_Toronto_2017_2_360px.jpg Po takim zwycięstwie humor dopisuje. Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie turnieju WTA w Sydney pokonała w dwóch setach Johannę Kontę. W kolejnej rundzie czeka już Catherine Bellis. Ma zaledwie 19 lat i uchodzi za nadzieję amerykańskiego tenisa.

Na początku meczu Konta uzyskała nieznaczną przewagę, ale później rytm gry odzyskała Radwańska, wygrała pięć kolejnych gemów i zakończyła pierwszy set wynikiem 6:3. W drugiej partii „Isia” utrzymywała koncentrację, prowadziła nawet 4:1, ale Brytyjka odrobiła straty z nawiązką. Na szczęście set zakończył się szczęśliwie (7:5) i to Polka sięgnęła po ostateczny triumf. Po wszystkim nie kryła radości, zwłaszcza, że kilka dni wcześniej w Brisbane przegrała wyraźnie ze zdecydowanie niżej notowaną Sachią Vickery.

To trzecie zwycięstwo nad brytyjską tenisistką pochodzenia węgierskiego. Przed rokiem obie panie spotkały się w finale zmagań WTA Premier w Australii, górą była Konta. W 2016 roku rywalizowały w Cincinnati i Pekinie.