reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Angolski satelita AngoSat-1 już na właściwej orbicie

dodano: 2018-01-10 01:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: cableman.ru

Zenit_Angosat_1_360px.jpg AngoSat-1 pierwszy satelita telekomunikacyjny dla Angoli, z którym chwilowo utracono połączenie zaraz  po wystrzeleniu z Bajkonuru, osiągnął zaplanowany punkt na orbicie geostacjonarnej.

Angosat_1_angola_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co ciekawe ustalono, że czasowa utrata komunikacji z angolskim satelitą była spowodowana problemami ze zgodnością między rosyjskimi i francuskimi standardami sprzętowymi. Taka banalna sprawa, a wszyscy już myśleli, że AngoSat-1 został całkowicie utracony.
 
Podczas budowy satelity użyto komponentów produkcji francuskiej, wykonanych w nieco innej procedurze niż rosyjskiej. Na szczęście rosyjscy specjaliści RSC Energia, którzy skonstruowali satelitę dla Angoli w porę zorientowali się i zdołali zdalnie rozwiązać ten problem.
 
Satelita AngoSat-1 został wystrzelony z kosmodromu Bajkonur 26 grudnia 2017 r. Sam start zakończył się sukcesem, ale po odłączeniu się od górnego członu Fregat zostało przerwane połączenie z satelitą. Na szczęście udało się je nawiązać. Oficjalnie przyczyny tego, co się wydarzyło, nie zostały jeszcze ogłoszone. Zgłoszono kilka wersji, według których eksperci stwierdzili, że satelita prawdopodobnie był całkowicie nieczynny.
 
AngoSat-1 jest przeznaczony do nadawania na pozycji 14,5°E z 16 transponderami pasma C i 6 transponderami pasma Ku na terytorium Angoli i całego kontynentu afrykańskiego, a także części Europy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

590 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...
reklama